Таг: потпорен ѕид кај Детска клиника

Герасимовски за потпорниот ѕид кај Детска клиника: Да беше наша надлежност...

0
Општина Центар „остро ги демантира наводите и шпекулациите“ дека санацијата на потпорниот ѕид на Клинички Центар и улица „Белградска“ се во надлежност на општината. „За...

Ангелов: Надлежните институции да се координираат и итно да го санираат...

0
Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира до надлежните институции да се координираат и веднаш да се реши проблемот со потпорниот ѕид на улицата...