Таг: Орце Камчев

Спасовски: Да им се забрани на компаниите на лицата на црната...

0
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, очекува да се создаде законска можност за компаниите на лицата кои што се наоѓаат на Црната листа на...

Сергеј Самсоненко и сопругата, мајка му на Орце Камчев и неколку...

0
Сергеј Самсоненко, неговата сопруга Ирина и Ратка Куновска Камчева, како и компаните „Систина Лајф Кеар Центар“, „Орка Холдинг“, „Бет сити“, „Орка Фајнанс“ и „Камчев...

Камчев на црната листа на САД, санкциите ќе влијаат и на...

0
Министерството за финансии на Соединетите Американски Држави го означи бизнисменот Орце Камчев за корупција, поткуп, перење пари и други кривични дела. „Канцеларијата за контрола на...

Јордан Камчев е слободен човек, Судот му ги споил затворските казни

0
Бизнисменот Јордан Камчев од 6 ноември е на слобода, откако пред еден месец ја искористил законската можност да побара и добил од Основниот кривичен...

Камчев осуден на една година затвор откако се спогодил со обвинителството...

0
Бизнисменот Орце Камчев со спогодба признал вина за случајот „Империја“ и е осуден на една година затвор, вели раководителката на Обвинителството за гонење на...

Седум години казна затвор за Груевски, година и три месеци за...

0
Седумгодишна казна затвор изрече Судечкиот совет при Основниот Кривичен суд – Скопје за поранешниот премиер Никола Груевски, обвинет за перење пари и противправно стекнување...

Камчев излегува од притвор, прифатена гаранцијата од скоро 11 милиони евра

0
Скопје, 4 јануари 2022 (МИА) – Бизнисменот Јордан Камчев, кој е обвинет во случајот „Плацеви на Водно“ излегува од притвор, потврдија за МИА од...

Судот во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Камчев

0
Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Орце Камчев на државата да ѝ се изрече времена...

Камчев четврти месец во „Шутка“, доби нови 30 дена притвор

0
Нови 30 дена притвор за бизнисменот Јордан (Орце) Камчев одреди Кривичниот совет на Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје. Како...

ВМРО-ДПМНЕ: Кој „грев“ е поголем, тоа што Менкиновски му е адвокат...

0
„Тони Менкиновски е адвокат со повеќедецениско искуство. Освен тоа што во моментот е адвокат на бизнисменот Јордан Камчев, тој бил и адвокат на Зоран...

СДСМ: Очигледна е спрегата на Мицкоски со Камчев, функционер на ВМРО-ДПМНЕ...

0
  „На виделина е спрегата на Христијан Мицкоски со тајкунот на режимот - Орце Камчев - обвинето лице во судски предмети а од вчера и...

Нова „БОМБА“ за Заев, сепак го познавал Димишков? „6 милиони евра!...

0
Во последниот ден од изборната кампања, нова „бомба“ за лидерот на СДСМ и коалицијата „Можеме“, Зоран Заев. Исечокот од разговорот е објавен на нов...

Нова „бомба“ за „Рекет“: Мицкоски вели дека нема ништо инкриминирачко, но...

0
Нема ништо криминално и ништо инкриминирачко во разговорот, но чудно е што снимката е објавена денес, ден откако осудениот за „Рекет“ Бојан Јовановски доби...

Нови 11 снимки за „Рекет“: Адвокатот Димишков „менаџирал“ и за Бајруш...

0
Продолжува објавувањето на снимени разговори во врска со случајот „Рекет“. Овојпат, на Јутјуб профил под псевдоним „Добар човек“, објавени се 11 аудио парчиња со...

Објавени нови снимки за „Рекет“, адвокатот Димишков договара милионски суми и...

0
На Јутјуб профил под псевдоним „Али Баба Тредичи“, денеска се објавени две нови аудио снимки од разговори кои се однесуваат на случајот „Рекет“. Снимките...