Таг: Општина Тетово

Даријан Сотировски побара Правобранителството да го штити државниот имот Градски стадион...

0
Даријан Сотировски, актуелен директор на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, кој е жител на Тетово, преку Фејсбук објави дека повел...

Поднесена претставка против Општина Тетово и градоначалникот Касами за дискриминација на...

0
Даријан Сотировски, актуелен директор на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, кој е жител на Тетово преку Фејсбук објави дека поднел...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања за крстот на Попова Шапка...

0
Координаторот на советничката група на ВМРО ДПМНЕ Ангел Карапетров реагираше на прес-конференцијата на пратеничката на СДСМ, Фаница Николоска. Тој порача дека јавноста веќе се...

Тетовската епархија добила решение за „отстранување“ на крстот на Попова Шапка,...

0
Тетовско-гостиварска епархија денеска информираше дека добиле решение од Општина Тетово за отстранување на поставениот крст на црковниот имот на Попова Шапка. Најавија дека ќе...

Зендели: ДУИ во координација со македонските партии удира по главните албанските...

0
Пратеникот на Движењето Беса и дел од албанската опозициска коалиција Европски сојуз за промена, Фадил Зендели на денешната прес-конференција обвини дека вчера пратениците на...

Општина Тетово ја обвини ДУИ дека „им работела на граѓаните зад...

0
Општина Тетово испрати соопштение до јавноста со уверение од катастарот за „историски преглед на извршени запишувања на катастарска парцела број 1/102 КО Лисец-вонград“ за...

Реакции на политички партии и Општина Тетово за поставениот крст на...

0
За поставениот 15 метарски крст на имотот на манастирската црква „Свети Наум Охридски Чудотворец“ на Попова Шапка реагираа политички партии и Општина Тетово. Советничката група...

Касами повторно во друштво на знаме со „Голема Албанија“

0
За завршеното асфалтирање на улица „108“ денеска Општина Тетово ги повика медиумите за да изврши промоција, а таму повторно се најде албанско знаме и...

За пречекот на Курти без државното знаме во Тетово ќе има...

0
Тетовскиот градоначалник Биљал Касами на социјалната мрежа Фејсбук објави покана од Основен суд Тетово, од каде бараат претставник на општината да дојде на судско...

Касами не пишал „главен град“ туку „центар на Албанците“, велат од...

0
Повеќе реакции предизвика денешната порака преку социјалната мрежа Фејсбук од профилот на градоначалникот на Тетово Биљал Касами напишана само на албански јазик (Mirë se...

Братот на Адем Јашари од Косово прогласен за почесен граѓанин на...

0
Тетово, 22 јули 2022 (МИА) – На свечена седница во салата на Општина Тетово, градоначалникот Билал Касами го прогласи за почесен граѓанин на Тетово...