Таг: мтф војдан чернодрински

Ало! Ало!“ на Театар Комедија, прилепската „Дупло дно“ и „Кенди“ на...

0
Претставата „Ало! Ало!“ во режија на Синиша Евтимов на Театар „Комедија“, ќе биде изведена вечерва во 20 часот на сцената на Центарот за култура...

Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ – 2024

0
На 7-ми јуни 2024 година (петок), Прилеп повторно ќе биде центар на македонскиот театарски свет со свеченото отворање на 58-то издание на МТФ „Војдан...

11 претстави обединети под концептот „Ново читање“ на програмата на 58....

0
Единаесет претстави во продукција на националните театри и шест претстави во придружната програма се селектирани на 58. МТФ „Војдан Чернодрински“, што ќе се одржи...