Таг: Миле Лефков

Лефков: По пожарот на модуларната болница во Тетово, Филипче не требаше...

0
По пожарот на модуларната болница во Тетово, Филипче не требаше никогаш повеќе да се појави во јавност, а не да биде претседател на опозиција. Венко...

Лефков: Законот за реорганизација на работата на органите на државната управа...

0
„Во првите 30 дена по изборите се случуваат многу значајни процеси кои што ќе ве потсетам дека законот за реорганизација на работата на органите...

Лефков: Пендаровски прво велеше дека е вон памет да се менува...

0
„Пендаровски нема еден став кој го кажал и задржал. Додека власта на СДС и ДУИ зад сцена преговараа со Бугарија, Пендаровски глумеше патриот и...

Лефков: Пендаровски е завршена приказна на македонската политичка сцена

0
„Пендаровски во изминативе пет години го гледавме често како и ќе се демантира самиот себеси, или ќе го демантираше некого од власта, или ќе...

Лефков: Пендаровски откако ги потпишаа договорите тврдеше дека само што не...

0
„Откако владата на СДС и Пендаровски ги потпишаа Преспанскиот договор и Договорот за добрососедство со Бугарија, тврдеа дека само што не сме влегле во...

Лефков: Македонија ги доживува најсрамните времиња приредени од Ковачевски и СДС,...

0
„Македонија ги доживува најсрамните времиња приредени од Ковачевски и СДС. СДС на поклон ја даде Македонија на ДУИ, Ахмети и Талат Џафери, само за...

Лефков: Прв пат во историјата на Македонија, осуден е пратеник за...

0
„За првпат во историјата на плурализмот во Македонија, пратеник е осуден за став искажан од собраниската говорница. Пресудата за навреда и клевета за став...

Лефков: Интервјуто на Мицкоски доволно објаснува, но имаме и други сознанија…...

0
„Деталната анализа ќе ви укаже нешто дека нема обвинителни акти за држава која што веќе седум години е владеена од СДСМ и од ДУИ,...

МНР ги демантира наводите за нови обврски со Бугарија надвор од...

0
Министерството за надворешни работи реагираше во врска со, како што велат, појавените шпекулации во јавноста за нови взаемни документи меѓу Северна Македонија и Бугарија,...

Скандалозно видео од Собранието: Арбер Адеми крши и удира пратеници со...

0
Скандалозно видео од Собранието, на кое претседателот на собраниската Комисија за европски прашања и поранешен министер за образование - Арбер Адеми од ДУИ, крши...

Локалните избори поминале со нерегуларности но со позитивна енергија кај гласачите,...

0
Според опозициската ВМРО-ДПМНЕ на првата прес-конференција по завршување на гласањето локалните избори поминале со нерегуларности, нарушување на изборниот процес и коруптивно делување на власта....