Таг: Манфред Вебер

Претседателот на ЕПП: ВМРО-ДПМНЕ да го почитува Преспанскиот договор и да...

0
Порака до раководството на ВМРО-ДПМНЕ да го почитува Договорот од Преспа и да го користи името „Северна Македонија“, упати преку платформата Икс, претседателот на...