Таг: Instagram

И Инстаграм воведува реклами кои не може да се прескокнат

0
Инстаграм во моментов прикажува реклами кои корисниците може да ги прескокнат и тие се појавуваат на главниот „тајмлајн“ или помеѓу „сторињата“ и „риловите“. Но,...

„Паднаа“ Фејсбук, Инстаграм и Месинџер

0
Корисниците на социјалните мрежи ширум светот пријавуваат проблеми со услугите на Мета - Фејсбук, Инстаграм и Месинџер, јавија светските агенции. Веста за проблемитѕе во работата...

Поднесена тужба против Meta, се тврди дека намерно создава зависност кај...

0
Компанијата Мета, која ги поседува платформите Фејсбук, Инстаграм и WhatsApp, намерно ги дизајнирала овие платформи и ги ажурирала на начин што малолетните корисници ќе...

„Мета“ ја укинува можноста за допишување со пријателите од Фејсбук преку...

0
Мета во наредните денови ќе ја укине функцијата која досега им овозможуваше на корисниците да се допишуваат со своите пријатели од социјалната мрежа Фејсбук...

33 Американски држави ја тужат „Мета“ за нарушување на менталното здравје...

0
Група од 33 американски сојузни држави, меѓу кои Калифорнија и Њујорк, денеска поднесоа тужба против Мета за наводно оштетување на менталното здравје на младите...

Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер недостапни во целиот свет

0
Њујорк, 4 октомври (МИА) – Некои од најпопуларните апликации за социјално вмрежување во светот – Фејсбук, Инстаграм, ВатсАп и Месинџер „паднаа“ во цел свет. Според...

„Сестра ми има 10 години и побара да има Инстаграм. Еве...

0
Дека социјалните мрежи не се само за љубовните авантури на Карлеуша, доказ е текстов во продолжение објавен од Твитер корисникот @DoneeCoo, кого родителите го седнале за...

Како ќе изгледаше Инстаграм на Windows 95

0
Модерната технологија е супер, ама нема моќ да буди носталгија како што има Windows 95, на пример. Така, „IT уметникот Миша Патрик“ доби 8-битна инспирација...

Петар Пан конечно порасна: Симпатичното момче од попуарниот филм порасна во...

0
Петар Пан во бајката останува во Недојдија бидејќи не сака да порасне, но Џереми Самптер кој во овој филм до 2003 година ја толкуваше...

Сека: Сакам да се фалам

0
Ја прекорија фолкерката дека не е соодветно да се фали што купила 11 пара чевли од познат бренд, а таа жестоко им одговори. „Постојано сликате...

Ќерката на Џони Деп повеќе не е мала – сама одлучува...

0
На проектот „Self Evident“ му се приклучија сите кои за себе можат да кажат дека не се целосно хетеросексуалци. Лили Роуз (16) е ќерка на...

Ова е еден начин да се рекламираат патики… Миранда Кер ја...

0
Миранда Кер стана заштитно лице на брендот на патики „Reebok“, па се чини дека е „посветена“ на негова промоција.   Познато е дека Миранда Кер не...

Наташа Беквалац го покажа својот секси задник

0
Наташа Беквалац објави фотографија на Инстаграм на која се гледа зошто и понатаму се смета за една од најжешките пејачки во регионот. Иако на сликата...

Како божица – Вака изгледа животот на грчката принцеза Олимпија

0
Можеби не живее во кралска палата, но грчката принцеза Марија Олимпија живее опкружена со луксуз во својата куќа во Лондон, на Бахамите и во...

Фотошоп или здрава исхрана: Што е со половината на Наташа Беквалац?

0
Популарната пејачка објави слика со која поттикна гласини дека користела програм за уредување на фотографии. Наташа Беквалац сакаше да се пофали со својата нова песна...