Таг: Групација Лимак

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond...

0
Со серија интересни настани и случувања кои ќе бидат организирани во следниот период, Diamond Mall продолжува да креира дополнителна вредност и нови можности за...

14 македонски студентки по технички науки на првиот глобален состанок на...

0
Речиси 250 студентки по технички науки, од кои 14 од Северна Македонија, беа дел од првиот заеднички состанок што се одржа во Истанбул во...

Доделени 20 стипендии на студентки од техничките факултети преку иницијативата GEG...

0
Втора година по ред, Групацијата Лимак, преку иницијативата Global Engineer Girls (GEG) доделува 20 стипендии на девојки и млади жени кои студираат на електротехничките,...

Нови 20 стипендии од Групацијата Лимак за иницијативата Global Engineer Girls

0
Скопје, 21.02.2024 – Во рамки на иницијативата Global Engineer Girls (GEG), Групацијата Лимак продолжува со поддршката за младите жени и девојки од земјава кои...

Голем интерес за домување во кулите во комплексот „Diamond of Skopje”...

0
12.12.2023, Скопје – Живеењето по теркот на светските метрополи што го нуди „Diamond of Skopje” предизвика голем интерес на пазарот на недвижности, поставувајќи нови...

Богатство од вкусови во Diamond Mall – се отвора „Гурманската авенија“

0
Нови атракции во „срцето на градот“ во Diamond Mall. Од денес (24.11.2023), сите љубители на купувањето и дружењето ќе имаат дополнителна причина за уживање,...

Отворен Diamond Mall – првиот вистински лајф-центар во регионот

0
Скопје, 20 октомври 2023 – Жителите и посетителите на македонскиот главен град од денеска добиваат нов, ултра-модерен објект во строгиот центар на градот. Со...

Светлосна покана за големото отворање на Дајмонд мол!

0
Скопјани вчеравечер (четврток) беа сведоци на интересна и невообичаена глетка – на 4 места низ градот на небото светнаа 4 снопа светлина. Доколку ги...

„Аргентинска вечер“ во Limak Skopje Luxury Hotel – спој на аргентински...

0
Limak Skopje Luxury Hotel подготвува ново гастрономско изненадување за сите трагачи по нови и автентични вкусови. На 7 и 8 април 2023 година во...

ГРУПАЦИЈАТА ЛИМАК ГИ ПОДДРЖУВА ЖЕНИТЕ ВО СТЕМ-ОБЛАСТИТЕ ПРЕКУ ИНИЦИЈАТИВАТА GLOBAL ENGINEER...

0
Скопје, 21.03.2023 – Групацијата Лимак, заедно со стратешките партнери - Министерството за образование и наука и Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), обезбеди...

„ЛИМАК“ ЈА ЗАПОЧНУВА ИНИЦИЈАТИВАТА GLOBAL ENGINEER GIRLS ЗА ПОДДРШКА НА СТУДЕНТКИТЕ...

0
Скопје, 09.12.2022 – Групацијата Лимак започнува да ја спроведува иницијативата Global Engineer Girls (GEG) во Северна Македонија, заедно со стратешките партнери - Министерството за...