Таг: Град Скопје

На ЈСП му недостигаат автобуси за да го почитува возниот ред,...

0
На Јавното сообраќајно претпријатие му недостигаат автобуси за да го почитува возниот ред. Директорот на ЈСП Драги Кушовски денеска на седница на Советот на...

Град Скопје: Советниците од ВМРО-ДПМНЕ повеќе од две години не гласаат...

0
Град Скопје информира дека Предлог-одлуката за нови еколошки автобуси во јавниот превоз, е доставена до советниците од ВМРО-ДПМНЕ за седницата на Советот која треба...

МВР: Забавниот парк кај салата „Борис Трајковски“ нелегално работи и ќе...

0
Забавниот парк кој викендот почна да се поставува на празниот простор кај салата „Борис Трајковски“ ќе биде отстранет оти нелегално работи, соопшти Министерството за...

Град Скопје го демантира Џафери дека ЈП „Паркови и зеленило“ е...

0
Град Скопје ја демантира изјавата на техничкиот премиер Талат Џафери, кој денеска на прес-конференција во одговор на новинарско прашање за зеленилото во дворот на...

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога...

0
Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од страна...

Костадиновска Стојчевска ги отфрли обвинувањата од градоначалничката Арсовска и најави тужба

0
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ги отфрли вчерашните обвинувања од градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и најави тужба за клевета. Министерката денеска на...

Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала...

0
Град Скопје како сопственик на објектот на Универзална сала не бил информиран за отпочнување на градежните активности за реконструкција на објектот пред да се...

ЈСП: Автобусите сообраќаат редовно и без застој, благодарение на субвенциите од...

0
Автобусите на ЈСП „Скопје“ редовно и без застој сообраќаат на линиите. Рано изутринава тие ги напуштија авто-базите, соопшти денеска Јавното сообраќајно претприајтие „Скопје“. - Град...

Град Скопје: Поставени ЛЕД светлосни дигитални сообраќајни знаци со пиктограм на...

0
Безбедноста во сообраќајот за сите учесници е еден од приоритетите на градот Скопје. Како дел од од инфраструктурните проекти кои се реализираат во градот...

Советот на Град Скопје ја донесе одлуката за давање субвенции на...

0
Советот на Град Скопје со 25 гласа „за“ и ниту еден против и воздржан на денешната 14. вонредна седница ја донесе одлуката за давање...

Советниците не ја изгласаа одлуката за субвенционирање на ЈСП, Скопје останува...

0
Советот на Град Скопје денеска не ја донесе одлуката за давање субвенции на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје за 2024 година. За изгласување на одлуката...

Арсовска: Корумпираните политичари најмногу сакаат да погрешам, но јас не грешам

0
Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, за најавата дека Финансиската полиција во понеделник влегува во Град Скопје во врска со набавката за новогодишното украсување на...

ЛДП започнува граѓанска Иницијатива за отповикување на градоначалници

0
Иницијатива за измени на Законот за локална самоуправа и собирање на потписи за референдум за отповикување на градоначалници, најавува Либерално-демократската партија под водство на...

Град Скопје: Градот ќе блесне на 15 декември, за драстично пониска...

0
Град Скопје известува дека новогодишното украсување е започнато и дека градот ќе блесне на 15 декември, но, како што велат, за многу пониска сума...

Петревски: Советниците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје свесно се...

0
Денеска советниците на СДСМ и ВМРО - ДПМНЕ во Град Скопје со амандман на ребалансот на буџет зааеднички не ги изгласаа предвидените средства за...