Таг: Француски институт Скопје

Се откажува уличното дефиле и претстава „Сонот на Ербер“, како и...

0
Францускиот институт во Скопје и фестивалот Скопско лето известуваат: a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-medium{font-size:19px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-large{font-size:29px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xl{font-size:39px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xxl{font-size:59px}]]> !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=;t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e); s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '951761645704403'); fbq('track', 'PageView');

Литературно дружење со францускиот писател Матијас Енар

0
Вчеравечер во Europe House Skopje, во рамките на одбележувањето на 50-годишнината на Францускиот институт во Скопје, гостин на домашната книжевна сцена беше еден од...

Филмот „Втор чин“премиерно во „Синеплекс“

0
Гала филмска вечер „Кан во Скопје“ по повод јубилејот на Францускиот Институт во Скопје a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-medium{font-size:19px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-large{font-size:29px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xl{font-size:39px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xxl{font-size:59px}]]> !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=;t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e); s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '951761645704403'); fbq('track', 'PageView');

Јубилеј со кој се слави културата, уметноста, пријателството и новите проекти

0
Францускиот институт во Скопје годинава одбележува  50 години од своето основање. Со импресивна, атрактивна и разновидна програма под мотото „извонредност и иновација“, започна прославата...