Таг: Европска народна партија (ЕПП)

Претседателот на ЕПП: ВМРО-ДПМНЕ да го почитува Преспанскиот договор и да...

0
Порака до раководството на ВМРО-ДПМНЕ да го почитува Договорот од Преспа и да го користи името „Северна Македонија“, упати преку платформата Икс, претседателот на...

„Еурактив“: Сиљановска ја вознемири Европската народна партија (ЕПП), ВМРО-ДПМНЕ е на...

0
Некористењето на официјалното име на земјата од страна на претседателката Гордана Сиљановска-Давкова за време на нејзината инаугурација, предизвика реакции низ Европа и особена вознемиреност...

ЕПП ја повика ЕУ повеќе да не го признава Путин за...

0
Групата на Европската народна партија (ЕПП) во Европскиот парламент денеска ги повика министрите за надворешни работи на ЕУ на состанокот во Брисел да се...

Белгиската и германската полиција извршија рација во канцелариите на ЕПП во...

0
Во канцелариите на Европската народна партија (ЕПП) во Брисел денеска белгиската полиција и германски истражители извршија рација во врска со истрага во германската сојузна...