Таг: дина јашари

Дина Јашари со настапи на четири фестивали во Хрватска

0
По првиот дел од нејзината летна турнеја низ Балканот и по успешните настапи во СКЦ Крагујевац, Осијек и фестивалот WMN Amplified во Вараждин, Дина...

Дина Јашари на „Мајска Сесија, дојди да се преслушаме“ организирана од...

0
На 22 мај на платото на УКИМ во 20:00 часот во склоп на манифестацијата „Мајска Сесија, дојди да се преслушаме“ организирана од Europe House,...