Таг: Џорџ Робертсон

Робертсон: Земјите од ЕУ треба да бидат подготвени на секоја закана...

0
Поранешниот секретар на НАТО, Џорџ Робертсон, денеска во Приштина изјави дека земјите од Европската унија мора да бидат подготвени „на каква било закана од...

Поранешниот шеф на НАТО, Робертсон: Путин со кој соработував беше многу...

0
Џорџ Робертсон, поранешниот шеф на НАТО, во интервју за Би-Би-Си, зборуваше за раните денови на владеењето на рускиот претседател Владимир Путин, кој во тоа...

Честитка и од Џорџ Робертсон: Брилијантно! Нов претседател, ново име, нова...

0
Честитка за успешното спроведување на фер и демократски претседателски избори, како и за изборот на нов претседател на Република Северна Македонија, пристигна и од...