Таг: Данела Арсовска

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога...

0
Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска денеска на прес-конференција посочи дека нема да поминат заканите за тужба за клевета насочени кон нејзе од страна...

Костадиновска Стојчевска ги отфрли обвинувањата од градоначалничката Арсовска и најави тужба

0
Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска ги отфрли вчерашните обвинувања од градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и најави тужба за клевета. Министерката денеска на...

Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала...

0
Град Скопје како сопственик на објектот на Универзална сала не бил информиран за отпочнување на градежните активности за реконструкција на објектот пред да се...

Кривично ќе одговара оној кој најави дека Скопје ќе го остави...

0
Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен...

Советот на Град Скопје ја донесе одлуката за давање субвенции на...

0
Советот на Град Скопје со 25 гласа „за“ и ниту еден против и воздржан на денешната 14. вонредна седница ја донесе одлуката за давање...

Опасен отпад се истурал на приватна депонија во Ѓорче Петров, најголем...

0
Инспекторите за животна средина на Град Скопје по неколкудневно следење завчера, во соработка со полиција од ПС Ѓорче Петров,  спречиле екоцид на парцела во...

Арсовска избрана за нов претседател на политичката партија Нова Алтернатива

0
Со едногласна одлука на сите делегати на политичката партија Нова алтернатива, актуелната градоначалничка на Град Скопје Данела Арсовска вечерва беше избрана за нов претседател...

Утре промоција на политичката партија на Данела Арсовска – „Нова Алтернатива“

0
Конвенција за промоција на градоначалничката на Скопје Данела Арсовска за нов претседател на политичката партија Нова Алтернатива е најавена за утревечер во Скопје. Конвенцијата, според...

Арсовска: Корумпираните политичари најмногу сакаат да погрешам, но јас не грешам

0
Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска, за најавата дека Финансиската полиција во понеделник влегува во Град Скопје во врска со набавката за новогодишното украсување на...

ЛДП започнува граѓанска Иницијатива за отповикување на градоначалници

0
Иницијатива за измени на Законот за локална самоуправа и собирање на потписи за референдум за отповикување на градоначалници, најавува Либерално-демократската партија под водство на...

Арсовска ја разрешила директорката на „Комунална хигиена“ – Косана Мазнева-Николиќ

0
Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска денеска ја разрешила од функција директорката на ЈП „Комунална хигиена“ Косана Мазнева-Николиќ, а на нејзино место го назначила Гоце...

Арсовска: Мостот „Беласица“ е безбеден, но треба санација од страна на...

0
Мостот „Беласица“ е безбеден и тоа постои како податок според вештачењето. Но, за да се пушти во целост, треба санација во долниот дел. ЕСМ...

Арсовска бара да се врати името „Втора македонска бригада“, а улица...

0
Градоначалничката Данела Арсовска денеска до Советот на Град Скопје поднесе иницијатива за враќање на името на улицата „Втора македонска бригада“, што претходниот состав на...

Арсовска: Мазнева заслужува признание зашто е прва по 30 години која...

0
„Работата на 'Комунална хигиена' Скопје е вратена во нормала, сметот редовно се чисти и сите вработени ги извршуваат своите работни задачи. Оваа политички инструирана...

Скопските градоначалници најавија кривична пријава за Арсовска доколку не се реши...

0
Кривична пријава доколку не се постапува и барање за расформирање на ЈП Комунална хигиена и предавање на ингеренциите и механизацијата на општините, најавија скопските...