Таг: Бесија Иљази

Кривична пријава за поранешната в.д. организациска директорка на Клиниката за токсикологија

0
Кривична пријава е поднесена против поранешната организациска директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази од Тетово заради основано сомнение дека сторила кривично дело „злоупотреба...

Демири за економската директорка на Токсикологија: „Што сте се фатиле за...

0
Министерот за здравство Илир Демири, денеска на прес-конференција рече дека не гледа причина да ја разреши економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази...

ДКСК потврди за МИА дека отвориле предмет за проверка на имот...

0
Државната комисија за спречува на корупцијата (ДКСК) за МИА потврди дека по сопствена иницијатива отвориле предмет за проверка на податоците за имотна состојба и...

ЗНМ бара повлекување на наредбата од организациската директорка на Токсикологија со...

0
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осудува, како што вели, обидот за цензура и ограничување на правото на говор од страна на Бесија...

Продолжуваат превирањата на Клиниката за токсикологија, Иљази не дозволува вработени да...

0
Превирањата на Клиниката за токсикологија во Скопје продолжуваат. Организациската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази им забранила комуникација на вработените со медиумите без...