Таг: Азов

Вашингтон пост: Бајден ја укина забраната за употреба на американско оружје...

0
Администрацијата на претседателот Џо Бајден ќе ја укине забраната на контроверзна украинска воена единица да користи американско оружје, објави „Вашингтон пост“, повикувајќи се на...