Таг: арбен таравари

Таравари: Топ приоритет е старт на преговорите со ЕУ, може да...

0
Градоначалникот на Гостивар Арбан Таравари кој е дел од коалицијата Вреди, во изјава за Трилинг на ТВ 24, вели дека има реални шанси да...

Таравари: Сигурен сум дека оваа влада ќе ги почне преговорите со...

0
Арбен Таравари, кој е дел од коалицијата „Вреди“ која преговара со ВМРО-ДПМНЕ за составување на нова влада денеска изјави дека е сигурен оти оваа...

Таравари: Ако граѓаните треба да гласаат по втор пат за неполна...

0
Доколку треба да се оди на предвремени избори за градоначалник нема да ја прифатам министерската функција и не би било праведно кон граѓаните повторно...

Тарвари: Коалицијата „Вреди“ е најдобра гаранција дека ќе продолжи европскиот пат

0
Коалицијата „Вреди“, според Арбен Таравари, е најдобра гаранција за тоа дека земјата ќе го продолжи европскиот пат. Впрочем, посочува тој, и во првата декларација...

Таравари: Се уште немам решено дали ќе бидам министер за здравство

0
Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари нема решено дали ќе биде во идниот владин состав како министер. Тој потврди дека дел од пишувањата на некои...

Таравари: Не е забрането да се користи само „Македонија“, но очекувам...

0
Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, кој беше кандидат за претседател од коалицијата Вреди, која почна преговори за состав на нова влада со ВМРО-ДПМНЕ, вели...

Таравари е оптимист за уставните измени и членството во ЕУ, за...

0
Арбен Таравари, кој е дел од здружената албанска опозиција „Влен“, е оптимист за уставните измени и верува дека земјата до 2028 година има шанси...

Таравари: 8 мај ќе биде историја за Албанците, ДУИ оди во...

0
Гостиварскиот градоначалник и кандидат за претседател во првиот круг од коалицијата ВЛЕН/ВРЕДИ, Арбен Таравари на гласање дојде со потесното семејство и порача дека по...

Касами: Нашата програма ќе биде дел од идната владина програма и...

0
Имаме програма која ќе биде дел од идната владина програма и во неа се состојат уставните измени, рече носителот на листата со кандидати од...

Таравари демантира дека вчера имал тајна средба со Ахмети, на која...

0
Претседателскиот кандидат на албанската опозициска коалиција „Вреди“, Арбен Таравари преку соопштение ја демантира веста објавена од албанскиот „Топ-ченел“ оти вчера тајно се сретнал и...

Поголема излезност во вториот круг за стабилна влада на ВМРО-ДПМНЕ која...

0
Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, а бидејќи во Македонија е непишано правило да има партнер од албанскиот политички кампус, односно на сега така наречена албанска...

Касами: Добитник на овие избори е Влен, Влен е легитимен претставник...

0
Здружената албанска опозиција вечерва на прес-конференција им се заблагодари на гласачите кои го дадоа гласот за нивниот кандидат за претседател Арбен Таравари и очекува...

Таравари: Поголемата излезност на овие избори покажува дека промените доаѓаат

0
 Арбен Таравари, претседателски кандидат на албанската опозициска коалиција „Вреди“ на првата прес-конференција по затворањето на гласачките места соопшти дека на овие избори има поголема...

Таравари ветува зголемување на минималната плата до 800 евра

0
Борба против миграцијата со зголемување на минималната плата до 800 евра вети кандидатот на претседател од коалицијата Вреди, Арбен Таравари на вчерашниот митинг во...

Таравари во Струга: Ќе ги забраниме коцкањето и брзите кредити и...

0
Претседателскиот кандидат Арбен Таравари денеска оствари, како што велат од неговиот тим, важна посета на градот Струга, каде се разговарало за различни прашања во...