Таг: алпака

Ново бебе алпака во скопската Зоолошка градина

0
Ново бебе алпака може да се погледне во скопската Зоолошка градина, информираат денеска оттаму, преку социјалната мрежа „Фејсбук“. - Нашата алпака Фелиција стана мама по...