Женски боречки клуб

0
Заборавете на WWF и на мексиканскато „lucha libre“, вистинската акција во ринговите е во Боливија. Овие жени облечени во традиционалната боливиска облека ќе...

Marlboro за децата

0
Прилично нормално е да видите реклама на облеката на сите учесници во мото спортовите, меѓутоа кога се работи за училишните униформи на кинеските деца од...

Куба – некогаш и денес

0
Хавана во 1957 година и Хавана денес. Нема голема ралика. Дури и Кастро е сеуште на власт. Единствено што се променило се лицата...

Најчудните музеи во Америка

0
Музеј обично се прави за да се зачува и прикаже дел од историјата и културата на еден народ, но бидејќи Америка баш и...

Фестивал на борење со коњи во Шпанија

0
Што прават шпанците кога не се борат против бикови? Се борат со диви коњи! Што прават шпанците кога не се борат против бикови? Се...

Wheriz:Споделете ја вашата агенда со пријателите и светот

0
Како разгледница за денес, ви го препраќаме мејлот што ни го испрати Даниела во врска со Wheriz.es: „Здраво, Ви испраќам еден social network...

Replate:Споделете ги остатоците од храна со бездомниците

0
"Replate" е идеја која потекнува од Сан Франциско за тоа како луѓето би требало да ги оставаат своите остатоци од храна во хартиена кеса...

Јужно-корејски брејкденс (видеo)

0
Breakdance, breaking, b-boying или b-girling е уличен стил на танцување кој се разви како дел од хип хоп движењето во јужен Бронкс-Њујорк во...

Најголемите забави во светот (прв дел)

0
Ви се оди на забава? Па зошто не би оделе на најголемата забава во светот? Сите знаеме за Glastonbury Music Festival, па време...

Најмонденските летни дестинации за 2008

0
Поминува долго време пред некое навистина монденско место да се најде во понудата на туристичките агенции. Оние со длабок џеб и чувство на...

(Не)Слободни медиуми

0
Слободата на медиумите е на незавидно ниво во целиот свет. Расте бројот на убиени новинари во реоните каде има немири, а пак во земјите...

Виртуелен музеј за холокаустот врз животните

0
Peta, најголемата светска организација за заштита на животните, креира виртуелен музеј во склоп на проектот Animal Liberation, каде преку една виртуелна тура низ фотографии...

Драматични промени во килажата на ѕвездите

0
Еве едно слајдшоу кое низ 24 фотографии ни ја прикажува борбата на холивудските ѕвезди со својата тежина, односно нивниот дополнителен „товар“ и/или скелетни карактеристики....

Улична мода

0
Заборавете на она што го велат дизајнерите, трендовите не излегуваат од нивните студија на улиците, туку процесот е поверојатно (или се повеќе) обратен. Креативни...

Armed America:Портрети од среќни сопственици на оружје

0
Фотографот Кајл Касиди поминал повеќе од 24.000 километри за период од 2 години, фотографирајќи американски граѓани во нивните домови заедно со оружјето кое тие го поседуваат. Фотографот...