Видео рецепт: Пастрмка на пареа со лимон и ѓумбир

0
Храната подготвена на пареа е добра од повеќе причини. Брзо се подготвува, храната е вкусна и зеленчукот ја задржува својата боја. Со варењето исчезнуваат...

Тајните на стилистите за храна

0
Речиси секоја фотографија во маркетингот на храна е манипулирана, а во суштина ништо не е како што изгледа. Улогата на стилистот е, преку внимателно...

Најбрзиот рецепт: Тирамису за 28 секунди (видео)

0
Ви се јаде нешто благо и брзо? Нема да најдете ништо побрзо од рецептот на славниот готвач Гордон Ремзи. Пробајте го неговото тирамису што...

7 креативни идеи што може да направите со лубеницата

0
Лубеницата е извор на многу креативни идеи. Погледнете 7 од нив

Ручек за малку пари: 3 кризни рецепти

0
Да се штеди никогаш не е на одмет. Ако сакате да заштедите со храната, а на трпезата да имате убав ручек, ви претставуваме 3...

Видео рецепт: Манастирска посна паштета

0
Денес ќе готвиме заедно со Љубица, готвач член на нашата веб-страница. Љубица ќе подготви еден од нејзините најпопуларни рецепти, Манастирска посна паштета. Здрава паштета од...

Чоколадни кремасти колачиња

0
Се прават за час, a се јадат во еден залак. Научете како да направите чоколадни колачиња со фил од крем сирење. Состојки: За кора: 200г мелени...

Микробрановата печка не служи само за подгревање на храната

0
Освен што ја грее храната без валкање на други садови и штеди време, постојат и други предности на микробрановата печка за кои можеби не сте...

Страшните торти на Анабел Лектор

0
  Глави на мртви бебиња,  птици и човечки лица, крвави  црева, човекови мозоци ... Добредојдовте во кујната на Анабел де Ветен! Или, како што ја...

9 употреби на лимонот надвор од кујната

0
Иако поголемиот број на домаќинки лимонот го користат стриктно во кујната, сепак, според голем број на истражувања тој е одличен додаток и за во...

Напиток што ќе ги „убие“ сите непријатни телесни мириси

0
Храната и течностите што ги внесуваме во организмот значително влијаат на нашето здравје, расположение, но и на телесните мириси како што се потта, плунката...

Видео рецепт: Пилешко со лубеница

0
Да! Пилешко и лубеница – лубениците ги има во 18 различни врсти насекаде низ светот, а сигурни сме дека можеме да најдеме најмалку 18...

Тридневна диета која ќе ве направи полесни и до три килограми

0
Тридневната диета со портокали веќе одамна го освои пазарот, а сега се појави и скратена верзија во која за истиот период можете да ослабете...

Пристигна кутијата за пица од иднината

0
Зарем не обожавате кога нешто е толку многу добро и истовремено толку едноставно? На сите некогаш ви се случило да нарачате пица со пријателите, но...

Видео рецепт: Гулаш од печурки со индиски ореви и талијатели

0
Печурките се многу потценета состојка во приготвувањето храна бидејќи имаат мала содржина заситени масти, а богати се со витамини и протеини. Во овој рецепт...