365.com.mk

106 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Манчевски: Намалување на администрацијата за 20%, но и повисоки плати

0
Ред, правда и дисциплина во сите институции во новиот мандат, намалување на администрацијата за 20 осто, како и укинување на патните трошоци за пратениците,...

Хрватската влада ги замрзна цените на млекото, месото, солта, шеќерот, лековите…

0
Владата на Хрватска по одржаната телефонска седница донесе одлука за воведување вонредни мерки за контрола на цените на одредени производи. Со неа, цените на најважните...

Филипче: Препорачуваме затворање на трговските центри

0
Министерот за здравство Венко Филипче денеска упати препорака од Комисијата за заразни болести до Владата да се затворат сите трговски центри за да се...

Спасовски до граѓаните на Дебар и Центар Жупа: Бидете уверени дека...

0
Техничкиот премиер Оливер Спасовски во Владата одржа прес-конференција, каде информираше за моменталната сојстојба со коронавирусот, како и за прогласената кризна состојба во Дебар и...

Работодавачите: Не можеме да ги пуштиме сите родители со мали деца...

0
Во трудоинтензивните гранки, како што е текстилната индустрија, каде што проценуваме дека околу 30 отсто од вработените се мајки со деца до 10 години,...

Локвенец: ВМРО-ДПМНЕ се зaкoпa, неуспешниот обид за конструкција со неовластени снимки...

0
„Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и конструкции Претседателот Заев во објавените...

Не се само пасошите недостасуваат и сooбраќajни дозволи

0
Веќе е познато дека големиот недостиг со пасошите доведе до тоа да се стопира аплицирањето за нив, а никој веќе не одговара на телефонските...

Костадинов: Не можам да кажам дека имаме 80 пратеници врзани во...

0
Пратеникот и порптарол на СДСМ, Костадин Костадинов пред продолжението на седницата на која треба да се разгледа Законот за Совет на јавни обвинители, ги...

Филипче: Целосно сме подготвени да се справиме со коронавирусот

0
Вчера, во канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО), Министерот за здравство Венко Филипче одржа координативен состанок со шефицата на канцеларијата на СЗО во Скопје...

Царовска од Кр.Паланка: Сите одлуки ќе ги носиме заедно, подеднакво силни...

0
Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска и Санела Шкријељ, членка на Комисијста за труд и социјална политика на СДСМ вечерва разговараа со жените во Крива...

СДСМ:Мицкоски, Мизрахи и ВМРО ДПМНЕ го погазуваат Уставот и ја загрозуваат...

0
Со непочитување на уставното име на државата и тоа во државна институција, техничката министерка за труд и социјална политика од ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи директно...

Живковиќ: СДСМ е одговорна партија, се грижи за сите граѓани, а...

0
СДСМ е одговорна партија, се грижи за сите граѓани, а пред се за луѓето кои ја градеа оваа држава и го трасираа патот за...

По две недели пронајден првиот крст фрлен на Водици во Пробиштип

0
Точно после две недели пронајден крстот кој што беше фрлен на Водици во Пробиштип. Попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во...

Македонија осма во светот по одлив на младите, објави Економист

0
Над 44,7 отсто од младите луѓе во земјава се невработени, тие се повеќе одлучуваат да мигрираат во развиените странски земји. Македонија веќе остана без...

Дикa: Со мајка му на Боки 13 патувавме во Милано, пpeтхoднo...

0
На денешното рочиште за „Рекет“ свeдoчешe Мepи Дика Ѓеоргиевска, која рече дека со Бојан Јовановски се во кyмовcки односи. Дика објасни дека е блиcка...