Забава

video

ВИДЕО: Сапун во микробранова

­Steve Mould најде начин да стави камера во микробранова без да ја уништи. Ветува интересна серија од видеа. Почнува со сапун Ivory, кој плута на вода и содржи меури со воздух. Ставено во микробранова, сé тоа изгледа импресивно.

Фотографии од историјата: Како играа децата пред да имаат смартфони

Фотографииве црно-бели, а пак се некако поживи од денешницава.

ВИДЕО: Политичарка демонстрира ставање на кондом со уста

52-годишната Диона Ангијано е многу вешта жена.

Објаснето секое возило од колоната на американскиот претседател

Претседателската моторизирана безбедносна придружба е веројатно најсофистицираната форма на транспорт. И е логистички кошмар.

Што значи „бакрач“

Бакрач е збор со турско потекло.

Како тоа им текна да ставаат огледала во лифтовите?

Огледалата во лифтовите не се за шминкање. Се работи за психолошки трик.
video

ВИДЕО: Страшен одрон на карпа

Не сакаш да си во белиот автомобил.

Зошто Nokia 3310 е најдобриот на сите времиња (и како ќе изгледа новиот?)

Во случај да ја пропуштивте информацијата, кон крајот на месецов, HMD Global ќе претстави модерна верзија на веројатно најпопуларниот мобилен телефон во историјата -...

Какво време да очекуваме

Временската прогноза на Квинсленд (Австралија) се обиде визуелно да им долови на жителите дека им се приближува сериозна бура. Изгледа го наебале. Интернет веднаш ја сконта...

ВИДЕО: Како да се одбраниш од ракувањето на Доналд Трамп

Како што веќе видовме, Доналд Трамп има „уникатен“ стил на ракување, заради кој привлече многу внимание и предизвика многу сеир на Интернет. Иако на прв...

Фиктивните дроги во филмовите и литературата

Фантазијата е богата, па и со дроги. Некои би било фино да ги имаме, други би било катастрофа. За арно или за лошо, засега...

Она кога сите ти се смеат на името

Или родителите на овие мислеле дека ќе биде смешно нивното дете да носи име со двојно значење, или воопшто ништо не мислеле. Ама тоа...

ФОТО: Зрна сол, под електронски микроскоп

Ако добро се загледате во зрната сол, со електронски микроскоп, ќе го видите ова.

Зад секоја секси женска фотка стои по еден очаен маж

Живееме во свет во кој ништо не може да се случи и да постои ако не е снимено и моментално закачено на социјалните мрежи....
video

ВИДЕО: Чудо што ни науката не може да го порекне, wow!

Африкански свештеник и ја продолжува раката на една жена на која едната рака и е наводно многу пократка. И тоа го прави повеќе од...
- реклами -

Ново на 365