365.com.mk

21074 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ВИДЕО: Сапун во микробранова

­Steve Mould најде начин да стави камера во микробранова без да ја уништи. Ветува интересна серија од видеа. Почнува со сапун Ivory, кој плута на вода и содржи меури со воздух. Ставено во микробранова, сé тоа изгледа импресивно.

Фотографии од историјата: Како играа децата пред да имаат смартфони

Фотографииве црно-бели, а пак се некако поживи од денешницава.

ВИДЕО: Политичарка демонстрира ставање на кондом со уста

52-годишната Диона Ангијано е многу вешта жена.

Што значи „бакрач“

Бакрач е збор со турско потекло.

Како тоа им текна да ставаат огледала во лифтовите?

Огледалата во лифтовите не се за шминкање. Се работи за психолошки трик.

Ако менталните болести и нарушувања беа архитектура

Федерико Бабина објави проект наречен Archiatric, во кој претставува 16 различни ментални нарушувања преку различни архитектонски илустрации на куќа во фаза на поправка. Дизајните се...

Австриските комшии – најлоши

Судовите во Австрија се затрупани со тужби заради комшиски расправии, и тоа често околу небулози. Околу 11.000 тужби годишно се поднесуваат во просек од австриските...

ВИДЕО: Страшен одрон на карпа

Не сакаш да си во белиот автомобил.

Времето во Иран: Каша-попара

Времето во Иран очигледно е пореметено, зашто истовремено врне снег, има песочни олуји и поплави. Заради временскиот хаос во последниве денови, отежнат е животот...

Зошто Nokia 3310 е најдобриот на сите времиња (и како ќе...

Во случај да ја пропуштивте информацијата, кон крајот на месецов, HMD Global ќе претстави модерна верзија на веројатно најпопуларниот мобилен телефон во историјата -...

Видео од убиството на полубратот на Ким Јонг-Ун, од безбедносните камери

Испадна дека безбедносните камери на аеродромот во Куала Лумпур го регистрирале нападот врз полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун. Снимката е објавена од јапонската...

Throttle/Brake #46: Нејзиното Височество – Pagani Huayra Roadster, и Ferrari 812...

Божицата на ветрот е конечно топлес... Каков прекрасен автомобил. Рака на срце, ова е можеби најубавиот автомобил некогаш направен. Хорацио Пагани, ќе рече дека...

Животот во хрватското село што заглави во Србија

Во населбата Кенџија, која катастарски се води како територија на Хрватска, иако се наоѓа на српскиот брег на Дунав, останаа да живеат некои Хрвати,...

3 нешта што бебињата ги учат додека се во утробата

Научниците открија дека луѓето учат одредени нешта уште пред да се родат, а тоа со себе носи и одредени импликации. 1. Вкусови  Професорот Питер Хепер од Queen’s...

ВИДЕО: Најдолгиот ски-скок на сите времиња – 251.5 метри

На 15 февруари во 2015-тата, Норвежанецот Андерс Фанемел постави нов светски рекорд во ски-скокови, со должина од 251.5 метри. Рекордот беше срушен на натпреварувањето...