Таг: празници

10 емоции кои те преплавуваат на работа во периодот по празниците

Првите недела-две на работа по период на празници како овој новогодишно-божикниот, се искуство кое може да предизвика бура од емоции кај човекот. Ако периодов играте...

Погледнете ја сликата со која Ким Кардашијан има над 800.000 „лајкови“

Старлетата овој пат не го покажа задникот, туку нешто друго. Ким во духот на велигденскиот празник ги боела јајцата и радоста ја споделила со нејзините...

Урнебесно: Новогодишната желба на Карлеуша за колешките

Пејачката Јелена Карлеуша на Твитер им ги честитала престојните празници на своите колешки и во препознатлив стил им посакала необична желба. Пејачката споделила интересна новогодишна...

Празниците се стрес тест

Божиќните и новогодишните празници не се само радосна комуникација со роднините и пријателите, раскошни трпези и многу подароци, туку и стрес, велат од Американската...

Спас во последен час: Торта готова за 15 минути

Наместо за време на празничниот период да го минете сето слободно време во кујната, ви прикажуваме сладок и брз рецепт за чоколадна торта готов за...

Маж ги чека празниците веќе 40 години со иста елка

Нил Олсон ја накитил божиќната елка, кога синовите му заминале во војна, на Божиќ во 1974 година. Тој си рекол дека нема да ја...

Вака познатите, секси девојки го дочекуваат Божиќ! (+18)

Тие се убави, згодни, познати и многу секси! А бидејќи се ближат празници, сите се натпреваруваат која на попредизвикувачки начин ќе ги честита празниците. Кога...

Новогодишни украси: Идеи за убави цветни аражмани

Најубавата новогодишна трпеза на може да се замисли без убав цветен аранжман, а ние ви сервираме десет фантастични предлози. Свечените прилики се вистински момент да...

Прашањето пред празниците: Колку храна фрламе?

Овој импресивен проект на „nationalgeographic" има за цел да ја исцртува количината на храна што едно просечно американско семејство од четворица членови ги исфрла...

Девет работи што веројатно не сте ги знаеле за „Сам дома“

Ништо не би било исто, доколку во декември и јануари не си споменеме на филмот „Сам дома“ и легендарниот Меколки Калкин во детските денови. Дефинитивно...

Инстаграм претстави 5 нови филтри

Од уредниците на Esquire.com, има нови работи за играње за време на празниците со апликацијата за фотографии. Инстаграм има многу добра година. Минатата недела, компанијата...

Како да не се здебелите за празниците

Празниците се тешки за сите, дури и ако сте максимално решени да не ја зголемите телесната тежина. Иако периодов е невозможно да се држат...

Најочекуваните филмови од оваа година

Приближуваат Божиќните празници, што за некои од нас значи и сериозен филмски ангажман. Од прочуените домашно организирани киномаратони до „членство“ во Кино, месецот декември...

Кендал Џенер ви посакува Жешки празници (+18)

Драг Дедо Мраз, сакам Кендал Џенер за Нова година! Таа неодамна потпиша договор со престижната компанија „Estee Lauder“, а во најновиот едиторијал позирала за празничното...

Алтернативни начини за пакување на подароците

Пакувањето на подароци е една од најинтересните работи во пресрет на празниците. Можете да седнете во собата, да се напиете топло чоколадо и да се...