Таг: празници

Првите недела-две на работа по период на празници како овој новогодишно-божикниот, се искуство кое може да предизвика бура од емоции кај човекот. Ако периодов играте...

Старлетата овој пат не го покажа задникот, туку нешто друго. Ким во духот на велигденскиот празник ги боела јајцата и радоста ја споделила со нејзините...

Пејачката Јелена Карлеуша на Твитер им ги честитала престојните празници на своите колешки и во препознатлив стил им посакала необична желба. Пејачката споделила интересна новогодишна...

Божиќните и новогодишните празници не се само радосна комуникација со роднините и пријателите, раскошни трпези и многу подароци, туку и стрес, велат од Американската...

Наместо за време на празничниот период да го минете сето слободно време во кујната, ви прикажуваме сладок и брз рецепт за чоколадна торта готов за...

Нил Олсон ја накитил божиќната елка, кога синовите му заминале во војна, на Божиќ во 1974 година. Тој си рекол дека нема да ја...

Тие се убави, згодни, познати и многу секси!А бидејќи се ближат празници, сите се натпреваруваат која на попредизвикувачки начин ќе ги честита празниците. Кога...

Најубавата новогодишна трпеза на може да се замисли без убав цветен аранжман, а ние ви сервираме десет фантастични предлози. Свечените прилики се вистински момент да...

Овој импресивен проект на „nationalgeographic" има за цел да ја исцртува количината на храна што едно просечно американско семејство од четворица членови ги исфрла...

Ништо не би било исто, доколку во декември и јануари не си споменеме на филмот „Сам дома“ и легендарниот Меколки Калкин во детските денови.Дефинитивно...

Од уредниците на Esquire.com, има нови работи за играње за време на празниците со апликацијата за фотографии. Инстаграм има многу добра година. Минатата недела, компанијата...

Празниците се тешки за сите, дури и ако сте максимално решени да не ја зголемите телесната тежина. Иако периодов е невозможно да се држат...

Приближуваат Божиќните празници, што за некои од нас значи и сериозен филмски ангажман. Од прочуените домашно организирани киномаратони до „членство“ во Кино, месецот декември...

Драг Дедо Мраз, сакам Кендал Џенер за Нова година! Таа неодамна потпиша договор со престижната компанија „Estee Lauder“, а во најновиот едиторијал позирала за празничното...

Пакувањето на подароци е една од најинтересните работи во пресрет на празниците.Можете да седнете во собата, да се напиете топло чоколадо и да се...