Астал

Видео рецепт: Печена риба со азиски вкусови

Ова е многу едноставен но неверојатно вкусен начин на печење риба. Ќе ставиме повеќе азиски вкусови и ќе ја печеме покриена со фолија. Пареата...

Видео рецепт: Лингвини со балсамирани печени домати и босилек

Доматите, пастата и босилекот се поврзани со Италија на повеќе начини. Вкусовите се вистинска претстава за Италија, но исто и боите. Црвена, бела и...

Видео рецепт: Пржени јајца со чери домати, маслинки и билки

Еве едноставен начин на пржените јајца за појадок да им дадете импресивен изглед. Маслинките, чери доматите и сувите билки сигурно ќе му дадат ново...

Видео рецепт: Палачинки со сливи и сладолед

Сливите ги има во изобилие во текот на летото и луѓето обично ги конзервираат за зимата, но зошто да не ги искористите на најдобар...

Видео рецепт: Печени праски со фил од бисквити

Да бидеме искрени, праските сами по себе се фантастични, но би било штета максимално да не ја искористиме сезоната на праски и да го...

Видео рецепт: Лазањи

Сите знаеме како се прават лазањи и луѓето на кои тие не им се допаѓаат се навистина малубројни. Но, секој готвач има посебен рецепт...

Видео рецепт: Чоколадна пита

Сакате чоколадо? Сакате пита? А Чоколадна пита!? Ова е едноставен но богат француски чоколаден тарт со крцкаво домашно пециво и божествен фил кој ќе...

Видео рецепт: Пица Маргарита со интегрално брашно

Пица Маргарита е вистинска класична пица, но овде ви нудиме поинакво и здраво тесто за пица направено со интегрално брашно. Интегралното брашно е потешко и...

Видео рецепт: Чурос (Шпански крофни)

Нема ништо поубаво од мирисот и вкусот на свежо печени крофни, а овој Шпански рецепт за тенки долги крофни е навистина нешто посебно. Многу,...

Видео рецепт: Крем пита со кајсии

Ако некогаш отидете во Париз, сигурно ќе ги разгледувате излозите на фантастичните пекари каде се служат торти и слатки пецива кои ги поместуваат границите...

Видео рецепт: Зеленчук на кинески начин

Јадењата пржени со мешање секогаш се добра идеја кога немате многу време, а сакате да зготвите здраво јадење.  Дали знаевте дека вок тавата е...

Видео рецепт: Цезар салата

Летната сезона е карактеристична по салатите, но понекогаш сакате свеж вкус на зелени лисја и зеленчук збогатен со нешто поконретно што ќе ве засити...

Рецепт: Таљатели со модар патлиџан и пармезан (видео)

Италијанската храна е класично едноставна и во неа најважни се состојките. Ова е одлично јадење со тестенини кое лесно се прави со модар патлиџан...

Рецепт за пица Фиорентина (видео)

Во категоријата Мои Рецепти, одвреме-навреме ќе ви претставуваме рецепти за пица. Пицата, како и многу други рецепти, настанала како храна за сиромашните.   Денес луѓето уживаат...

Рецепт: Сутлијаш на француски начин (видео)

Можеби сте го јаделе овој десерт како дете, но никогаш не сте се обиделе да го направите. Овој рецепт е делукс верзија на класичниот...
- реклами -

Ново на 365