Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

365.com.mk | July 1, 2015

Scroll to top

Top

Поучна приказна: Кралот и детето со празна саксија

30 June, 2015 |

Пред многу години, во една земја живеел мудар крал. Имал среќа во сé, но немал деца. Повеќе

Како е-читачите ја спасија еротската литература

30 June, 2015 |

Со години, најголемите мејнстрим издавачи претпоставуваа дека жените особено, иако се фанови на романтичните новели, не сакаат да читаат романи со експлицитен секс. Паралелно, речиси и да не постоеше пазар за специфичните читателските интереси, како на пример геј романса во вселената или тројки со пирати. Повеќе

На кое животно личиш според профилната слика?

30 June, 2015 |

Интернетот е полн со чудни тестови, а овој е еден од таквите. Повеќе

Нашминкаа половина од лицето, за да ја докажат моќта на козметиката

30 June, 2015 |

Ники де Јегер од Холандија – 20 годишна уметница објави фотографии и видео , во кое таа стави шминка само на едната половина од лицето. Потоа, стотици девојки веднаш ја поддржаа нејзината идеја и низ социјалните мрежи започнаа да се споделуваат слики со хаштагот #ThePowerOfMakeup , што во превод значи „силата на шминката“. Повеќе

Што најмногу ги нервира келнерите по локалите?

30 June, 2015 |

Издвојуваме неколку работи што ги правиме по кафулињата, а келнерите ужасно ги мразат. Повеќе

Неколку елементи од кујната на соништата

30 June, 2015 |

Ако сте љубител на готвењето, значи дека вашата кујна на соништата би била полна со неверојатни предмети и апарати кои би ви помогнале да ја вршите таа дејност до совршенство. Повеќе

Автомобилите на иднината – без возач и многу скапи

30 June, 2015 |

Автомобилите на иднината ќе возат сами. И тоа веќе не се само футиристички идеи, туку реална технологија на која се обложија водечките производители како Mercedes, BMW и Tesla. Повеќе

Цел Јули, секој ден подароци за најкреативните гурмани во Рамстор Мол

30 June, 2015 |

Вкусен оброк за вреден подарок е новата кампања на Рамстор Мол која е наменета за сите посетители во одделот за брза храна во трговскиот центар. Повеќе

За Фејсбук, хакерите и кучето на Марк

30 June, 2015 |

Малку нешта во светот се поголеми од социјалната мрежа Facebook. Повеќе

Зошто папагалите се толку добри имитатори

30 June, 2015 |

Невролозите откриле во мозокот на тигрестиот папагал необичен „кожурец“ од два слоја неврони, којшто недостига кај другите видови птици, кој им помага на папагалите да запаметат делови од говорот на стопаните и да имитираат некој вид „дијалог“, се наведува во студијата објавена во списанието PLoS One. Повеќе

Емотивни историски фотографии и нивната приказна

30 June, 2015 |

Ветеранот од Втората светска војна од Белорусија, Константин Пронин, 86-годишен, седи на клупата, додека ги чека своите другари во паркот Горки за време на Денот на Слободата во Москва, Русија (понеделник, 9 мај 2011 година). Повеќе

Маскирани плодови

30 June, 2015 |

Овошни и зеленчукови задоволства кои не личат на себе. Повеќе

Mисла на денот: Предноста да се биде паметен

30 June, 2015 |

Предноста да си паметен е тоа што секогаш може да се направиш будала, додека спротивното е апсолутно невозможно. Повеќе

Mодел на Bugatti претстави светски рекорд на аукција

30 June, 2015 |

Произведениот во 1925 година Bugatti Brescia постави несекојдневен светски рекорд, откако беше продаден за рекордна сума на аукција во Франција. Автомобилот ги минал последните 40 години во штала во едно мало француско село, но сега е дел од приватна колекција автомобили. Повеќе

Шопохоличари – болест на современиот начин на живот

30 June, 2015 |

Сите ние сакаме да одиме на шопинг, но во ништо не треба да се претерува, особено ако се знае дека компулсивното купување претставува знак на сериозен психички проблем. Повеќе