Здравје

Вашето тело на Кока Кола

Дали некогаш сте се запрашале зошто Кока Кола доаѓа со насмевка? Тоа е затоа што ве прави хај. Не, не и денес. Кокаинот беше отстранет...

Анти-Сида Постер

Ако кликнете на сликата ќе видите еден интересен Анти-Сида постер на Youthaids. Бонус за читателите на 365.com.mk - коментар на еден американски професор зошто...

Hemo-Roll

Оваа тоалетна хартија е изработена на база на билки, кои помагаат во спречувањето на ширењето на хемороидните запаленија. Според производителот, Hemo Roll можете да...

Бројач на цигари

Овој изум е создаден да ви даде на знаење колку точно цигари пушите дневно, а потоа и да постави дневен лимит со што би го...

Да, мобилните се штетни

Па момци, излегува дека користењето мобилен телефон на подолг период може тотално да го уништи бројот на вашите сперматозоиди. Па момци, излегува дека користењето мобилен...

Време е за бебе!

OV-часовникот ја предвидува овулацијата пет дена однапред, олеснувајќи им на жените кои сакаат да забременат. Часовникот функционира со тоа што ги детектира секретите од...

Што ќе се случи ако престанете со пушење

Една од основните причини зошто е тешко да се откажете од пушење е поради сите опасности кои од ден на ден полека исчезнуваат. Ова е временски...

Како брзо да препознаете срцев напад

Невролозите велат дека ако можат брзо да дојдат до личноста што има срцев напад, тогаш можат тотално да ги сменат ефектите на ударот. Тие велат дека...

Марамче кое открива вируси

Истражувачите од Корнел универзитетот во Америка развиваат марамче кое користи нано-технологија за да ги детектира бактериите и вирусите кога ќе помине преку било каква површина. Истражувачите од Корнел...

Зошто ве боли мозокот од Судоку

Не е ни чудо што Судоку загатките му даваат на вашиот мозок добра вежба. Научниците велат дека нивното решавање зависи од невронските патишта кои и најмоќните компјутери...

Breathing Earth:Живот, смрт и CO2 емисија

Breathing Earth e флеш презентација која ги прикажува CO2 емисионите нивоа на секоја земја во светот, како и наталитетот и морталитетот на државите(во живо)....

Слабеење преку забни помагала

Немате волја за слабеење? DDS System има нов пристап во начинот на кој јадете со што ќе ви помогне да ослабете. Се работи за...

Никотински пијалак наместо цигари

Постои сосема нов начин преку кој пушачите ќе можат да ја земат својата „доза“ - Ник Лајт, пијалак со вкус на лимон во мешавина...

Мачка без алергии

Американските научници вчера изјавија дека го создале првото хипоалергенично маче, ширејќи ги рацете за милиони љубители на мачки кои сакаа да поседуваат и галат миленичиња, што досега...

Пресметајте го вашиот животен век

Прогноза за смртта ви овозможува да дознаете колку долго ќе живеете, преку низ прашања за вашиот животен стил, здравје и историја на фамилијарни болести....
- реклами -

Ново на 365