Throttle.Brake

Throttle/Brake – епизода 15: Кои се првите хипер автомобили?

Во една од претходните епизоди зборував за два многу важни автомобили од средината на осумдесеттите, Porsche 959 и Ferrari F40. После овие два автомобили...

Throttle/Brake 14: Последниот aмерикански супер автомобил

Dodge Viper ASR - најбрзиот Viper е всушност најбавен??? Американски сон? Да. Американски супер автомобили? Па, не баш.  Уште од почетоците на автомобилската индустрија, кога се...

Throttle/Brake – епизода 13:  Ferrari F40 и Porsche 959 – Титаните од доцните 80’ти

Ferrari F40 Според многумина, а и според мене, овој автомобил е еден од најдобрите  Ferrari во поновата историја, се разбира по LaFerrari и Enzo. Ferrari...

Throttle/Brake – епизода 12: Визијата на Gran Turismo за Bugatti Chiron Super Sport и...

Неодамна во автомобилскиот свет беше представен Bugatti Chiron. Автомобил кој е претендент да биде крал на улиците и тркачките патеки. Познато е дека светот...

Throttle/Brake – епизода 11: BMW M2 vs. Audi S3 vs. Mercedes – AMG CLA45...

Оваа епизода ќе биде наменета на автомобили кои се подостапни во нашето поднебје, кои можете да ги сретнете на улиците во Скопје, можете да...

Throttle/Brake – епизода 10: Од тркачките патеки на улиците ???

Во стилот на кога Боговите одеа по Земјата, ќе речам, кога GT1 тркачките автомобили возеа по улиците. Оваа фраза се однесува на овие три...

Throttle/Brake – епизода 9: Богот на ветерот – Huayra

Pagani Huayra Пред да започнам да зборувам за автомобилите, ќе проговорам за еден од најголемите луѓе во автомобилската индустрија, визионер, човек кој ја сака уметноста...

Throttle/Brake – епизода 8: Самураи, Јакузи, Sony, Хентаи, GT-R и Supra

Nissan Skyline GT-R R34 v Toyota Supra Turbo Од земјата каде што изгрева Сонцето, од каде што потекнуваат Самураите, кон крајот на 90' години...

Throttle/Brake – епизода 7: Од фармер до Aventador SV

Дали ја знаете приказната за тоа како настанало големото ривалство помеѓу Ferrari и Lamborghini? Феручио Ламборџини индустријалец кој произведувал трактори, но кој потекнува од фармерска...

Throttle/Brake – епизода 6: Koenigsegg – Од пасија и визија до супериорен хипер автомобил

Изминатиов период сите погледи на авто ентузијастите и светската авто сцена, беа вперени кон сега веќе четири автомобили, Ferrari LaFerrari, Mclaren P1, Porsche 918...

Throttle/Brake – епизода 5: Најдобрите концепт автомобили на сите времиња – втор дел

Во првиот дел на најдобрите концепт автомобили, видовте како производителите и дизајнерите полека ја формираат сликата за како би требало да изгледаат автомобилите, во...

Throttle/Brake – епизода 4: Најдобрите концепт автомобили – прв дел

На сите ни е јасно дека автомобилските компании, одвреме-навреме сакаат да експериментираат, да воведат новини, да пробаат некоја нова технологија, со што би направиле...

Throttle/Brake – епизода 3, 10-те најбрзи автомобили на денешницата

Секогаш кога зборуваме на тема автомобили и нивните перформанси, генерално, без разлика дали станува збор за лаици или ентузијасти, акцентот, секогаш се става на...

Throttle/Brake – епизода 2 Head to Head!

Mclaren F1 v Mclaren P1. Две букви и дваесет години разлика. Овој текст го посветувам на автомобилот на векот, на автомобилот, возен и скршен од страна...

Throttle/Brake – епизода X Автомобилскиот свет по Женева – втор дел

Повеќе е од јасно е дека главната ѕвезда во Женева беше Buggatti Chiron, но овогодинешниот саем ни понуди уште нешто, што мислам дека вобпериодот што...
- реклами -

Ново на 365