Throttle.Brake

Throttle/Brake 31: Супер автомобили за кои никогаш немате слушнато – дел 2

Оваа епизода продолжуваме од таму каде што застанавме. Втор дел од епизодата за најчудните супер автомобили, автомобили за кои можеби и никогаш немате слушнато....

Throttle/Brake 30: Супер автомобили за кои никогаш немате слушнато – дел 1

Заборавете на Ferrari, Lamborghini и Maserati. Скоро и да нема жив човек на планетава кој не слушнал за овие супер автомобили. Доколку сакате да...

Throttle/Brake – епизода 29: Топ 10 најдобри автомобили на сите времиња

Дами и господа, верни читатели, автомобилски ентузијасти и лаици, дојде време и Throttle/Brake да Ви ја покаже листата на најдобри спортски автомобили на сите...

Throttle/Brake 28: Најжешкиот AMG седан во историјата – Mercedes-Benz AMG Hammer

Минатата епизода пишував за два култни, ретро спортски автомобили. И оваа епизода ќе продолжам во тој ретро ритам, но со малку поегзотичен аранжман. Дали знаете...

Throttle/Brake #27: Вонбрачните деца на Porsche: Mercedes 500E и Audi RS2.

Аферите, односно соработка помеѓу гигантите во автомобилската индустрија, е нешто што е многу нормално, особено во периоди на транзиција, кога старите технологии се заменуваат...

Throttle/Brake #26: Mazda RX-9 и зелено светло за Mercedes AMG R50.

Mazda, ротори, Ванкел. Две букви и број. RX-9... Бидејќи RX-8 и не беше баш најдоброто од Zoom-Zoom, ќе кажам дека RX-7 наскоро ќе добие...

Throttle/Brake #25: Mercedes Maybach 6 и убиецот на LaFerrari, Rimac Concept One

Изминатиов викенд во Монтереј или поточно во Пебл Бич, Mercedes ни ја покажа својата перверзна, ултра луксузна страна, својата јахта на четири тркала, Mercedes-Maybach...

Throttle/Brake 24: BMW M4 GTS – најбрзиот сериски BMW автомобил

Се сеќавате на легендарниот BMW M1 Procar од осумдесетите со 470 коњски сили? Благодарение на технолошкиот напредок, M4 GTS е побрз од M1 Procar....

Throttle/Brake – епизода 23: Хипер Focus и најдобриот Елеонор на сите времиња

Ford Focus RS и Ford Mustang Shelby GT 350 R Инспирацијата за оваа епизода, ја добив од два настани кои ми се случија изминатава...

Throttle/Brake епизода 22: Враќање на легендата – Toyota Supra feat. BMW

Пишувајќи го текстов за новата Toyota Supra, низ глава ми проструи една мисла. Анализирајќи ја мислата, дојдов до неверојатен заклучок. Многумина можеби нема да...

Throttle/Brake 21: AMG R50 – Mercedes кој ќе ги предизвика LaFerrari, P1 и 918...

Да, добро слушнавте. Но, да одиме систематски. Пред неколку месеци, кружеа гласини дека во Mercedes AMG, се работи на автомобил кој би бил...

Throttle/Brake епизода 20: Honda NSX 2016 – Најбавниот супер автомобил?

За сите оние кои сонуваа да ја видат NSX во нова, современа верзија... разбудете се, тука е. Нова, современа, поубава, технолошки понапредна. Но, дали...

Throttle/Brake – епизода 19: 911 R – Порше за пуристи

Пред половина век, Porsche автомобилите кои се тркаа на најпознатото рели во светот Targa Florio,   и оние кои беа наменети за брзински рекорди,...

Throttle/Brake – епизода 18: Ѕверот од зелениот пекол – Mercedes AMG GT R

Формула 1 возачот Џеки Стујарт, е првиот кој го употребил називот "Зелен Пекол", а се однесува на патеката Нурбургринг Нордшлаифе. Сместена на падините...

Throttle/Brake епизода 17: Ford GT 2017 – Камбек на легендата во голем стил

Пред 50 години, Ford и Shelby, водени од нивните амбиции да учествуваат во најпрестижната автомобилска трка во светот, 24 Hours of Le Mans, конструираат...
- реклами -

Ново на 365