Throttle.Brake

Throttle/Brake #46: Нејзиното Височество – Pagani Huayra Roadster, и Ferrari 812 Superfast

Божицата на ветрот е конечно топлес... Каков прекрасен автомобил. Рака на срце, ова е можеби најубавиот автомобил некогаш направен. Хорацио Пагани, ќе рече дека...

Throttle/Brake #45: Враќање на Honda S2000 и Корвета со мотор во средина

И кога сите мислевме дека Honda веќе нема намера да прави лесен, спортски автомобил со мотор сместен во средината, БУМ! Новата Honda S2000 ќе...

Throttle/Brake – епизода 44: Ford GT 2017, разочарување или полн погодок?

Конечно, бидна и тоа чудо. Ги добивме официјалните бројки за перформансите на најмистериозниот Ford. И најбрзиот. Официјално, новиот GT е најбрзиот Ford некогаш направен....

Throttle/Brake – епизода 43: McLaren P14 и најекстремниот Porsche 911

Наследникот на McLaren 650S. За првпат од своето постоење, McLaren ќе замени еден од своите модели со сосема нов автомобил, како што на пример,...

Throttle/Brake – епизода 42: Детроит и феноменалната Kia

На Запад, поточно во Детроит, ништо ново. Од далечниот Исток, нешто навистина интересно.  Северно-американскиот саем за автомобили во Детроит, е првото големо автомобилско случување за...

Throttle/Brake #41: Нешто сосема старо-ново од Lamborghini, Aventador S и Huracan Performante

Драги читатели, најпрво сакам да ви ја честитам 2017-та и Божиќ, и да ви посакам многу здравје, среќа, љубов, верба и мир. Оваа година...

Throttle/Brake – епизода 40: Егзотика, Италија, Британија…

Изминативе две-три години, во автомобилскиот свет доминираа три автомобили. Ferrari LaFerrari, McLaren P1 и Porsche 918 Spyder или "Светото Тројство". Тие беа најбрзите, најсовремените...

Throttle/Brake #39: Rolls Royce Cullinan, Mercedes X класа и Кралот на Нурбургринг

Изборите завршија. По една недела политичко труење, време е за автомобили.  Rolls Royce, добредојде во SUV светот. Тука нештата се поинакви. Тука треба да се...

Throttle/Brake – епизода 38: APEX – The story of the Hypercar

Филм за вистинските автомобилски фанатици, во кој главните улоги ги толкуваат најдобрите автомобили на денешницата, нивните креатори, најкомпетентните автомобилски новинари и возачи. Уживајте. https://youtu.be/NHqtfUKuuuk

Throttle/Brake #37: Седан со перформанси на супер автомобил -­ Mercedes-Benz AMG E63 S со...

Новиот Mercedes-Benz AMG E63 S можеби не е ѕвезда од калибарот на AMG Hammer, но е најсилната E класа досега и има доста одговорна задача,...

Throttle/Brake #36: Хедонизам на квадрат: Rolls Royce Dawn и Mercedes-Maybach S650 Cabriolet

Недостижен луксуз и ексклузивност на тркала. Така би ја опишал оваа категорија на ултралуксузни автомобили. Нема кој не знае за Rolls Royce. Дури и...

Throttle/Brake – епизода 35: Хипер SUV – Bentley Bentayga

Хипер SUV? Мислам дека само што измислив нова категорија на автомобили! Прво, да кажам дека сум имал среќа и прилика да ги возам сите...

Throttle/Brake #34: Grand Sport 2017 – Корвета за вистинските возачи и нешто старо-ново од...

Последниве две-три години сум многу пријатно изненаден од американските спортски автомобили. Ако до вчера важеше непишаното дека автомобилите кои доаѓаат од Америка се добри...

Throttle/Brake – епизода 33: Тјунинг и сé е можно – втор дел

Изборите во САД завршија и ние продолжуваме од каде што застанавме. Модифицирани автомобили. Изминатата недела во Лас Вегас се одржа SEMA 2016, најголемиот саем...

Throttle/Brake – епизода 32: Тјунинг и сé е можно – прв дел

Човекот и автомобилите се во константна сериозна врска повеќе од еден век. Тоа е повеќе од доволно време тие да бидат скоро совршена комбинација....
- реклами -

Ново на 365