Технологија

Виртуелна онлајн прошетка

Synthravels е првата онлајн виртуелна туристичка агенција. Тие нудат прошетки низ виртуелни светови како галаксиите на Star Wars и светот на Matrix. За неупатените...

Помфрит PC

Одредени момци успеале преку алуминиумска фолија, наполнета со 12 литри масло и Pentium II 266 да направат овој компјутер не само да функционира, туку и да...

Грамофон и миксета во едно

Овој проект на Vestax e по сугестијата да се направи нов инструмент за диџеите на следната генерација. Иноваторите успеаја да најдат солуција со која...

Детски патики со променлива големина

Inchworm произведува детски патики чија големина може лесно да се промени и до 3 броја - едноставно притиснете го копчето на долниот дел и...

3D Chat

Active Worlds e најдобриот пример за виртуелна реалност на мрежата, овозможувајќи ви да четувате во 3D светови што се создадени од другите корисници. Овој...

Музикални кондоми

Да, сликата кажува се! Тоа се кондоми кои продуцираат музика. Нивниот тон варира во зависност од позицијата и интензитетот, но ако може да се справите со...

Конвертор за сите врсти на фајлови

Media Convert e веб-страница каде бесплатно и без регистрација може да конвертирате разновидни видови на фајлови преку вашиот омилен интернет пребарувач. Одберете ги влезниот...

Премотувач на ДВД-ња

Дали ви се случило да ве казнат во видеотека заради непремотана касета? Една генијална компанија одлучи да ги реши недоразбирањата, како не би имале проблем...

Тридимензионален ласерски маус

Одличен за CAD апликации, Google Earth и слично, овој Elecom M-3D1UR маус ќе ви овозможи да се движите и ротирате по X, Y и Z оската...

Skype маус-телефон

Сладок е, естетски и забавен за работа со VoIP. Новиот маус/телефон од тајванската фирма Sysgration неодамна се појави на пазарот. Сладок е, естетски и забавен за работа...

Ledtronics:Светло 360 степени

Ledtronics почна да произведува три-димензионални G30 сијалици кои ги покриваат нивните LED светла со сферични кугли, заштитувајќи ги од природните елементи при надворешна употреба. Ledtronics почна да произведува...

Часовник од човечки фигури

По сторијата за онлајн часовник со аларм, следи уште еден интересен „саат-сајт“. Се работи за вебсајт каде точното време се прикажува преку човечки фигури....

Виртуелна фарма на мравки

Bandai, креаторот на неверојатно популарната играчка Тамагочи, наскоро во продажба треба да го пушти новиот производ - Ants Life Studio – виртуелна фарма на...

Splashpower:Безжично полнење

Полнењето на мобилните телефони може да биде замарање, па Splashpower разви нов начин за напојување на мобилните направи - само ставете го апаратот на платформата и Voilà! Полнењето...

Прстен-потсетник

Прстенот кој делува и како потсетник е дизајниран минимално да испушта топлина до 49C кога ќе биде програмиран. Се полни преку специјален микро термометар...
- реклами -

Ново на 365