Таг: трејлер

- Британија тукушто ја напушти ЕУ.  - Што?! Зошто? - Никој не знае. Тие едноставно... ја напуштија.  Нема ни потреба да објаснуваме - едноставно, интернет веќе одамна се сложи...

Во март 1961 година, Југославија им ја продаде својата тајна вселенска програма на САД. Два месеца подоцна, Кенеди најави дека САД ќе одат на...

BreakThru Films и Trademark Films (и двете се студија наградени со Оскар) објавија трејлер за претстојниот филм Loving Vincent, првата долгометражна анимација што е...

Излезе трејлерот за второто продолжение на трилогијата кое се вика „50 Shades Darker. “Во продолжението остануваат да глумат истите глумци од првиот дел, Дакота...

Станува збор за трејлерот на Казу за новата игра на Убисофт - Анно 2205. Дечките ја освелија темната страна на месечината.

Музичка комедија, во режија на браќата Коен? Може да звучи како шега, имајќи го во предвид искуството на режисерско дуо Џоел и Итан со филмови...

Дизни презентираше пакет филмови кои ќе излезат оваа година, но вниманието најмногу се задржа на „Книга за џунглата“. Ризикот е огромен кога се преработуваат...

Чеви Чејс и Беверли ДиАнџело се појавуваат во новата верзија на филмот „Vocation“ од 1983 година.Сепак нешто сосема друго го прави овој филм...

Оваа година ќе наполни половина век, но британската актерка и понатаму изгледа како вистинска бомба!Серијата „The Royals“ ги следи измислените авантури на кралското семејство...

Мечето Тед се враќа на големиот екран во јуни со продолжение на истоимениот комичен филм. Авантурите на циничната кадифена играчка со непоправлив хумор и човечка...

Се наближува свети Валентин познат како Денот на вљубените, а ако сте планирале да го изненадите својот партнер, можеби ова е најдобар подарок за...

Продуцентската куќа „Universal Pictures“ го објави и вториот трејлер за големо очекуваниот филм „50 нијанси сива“.Филмот е во режија на британката Сем Тејлор-Џонсон, а...

Објавен е првиот трејлер од филмот со необичните суштества со карактеристичен хумор и животен стил.Минионите го започнаа своето патување како едноклеточни жолти организми. Еволуирале...

Конечно пристигна целосниот трејлер за „The Hunger Games: Mockingjay - Part 1“, чија што премиера ќе се случи на  21.ноември годинава.Покрај Ценифер  Лоренс и...

На специјалниот настан во Лос Анџелес Blizzard Entertainment го претставија новиот трејлер на играта World of Warcraft – Warlords of Draenor. Последната верзија на бестселерот ќе...