Таг: трејлер

Ако 2016-та беше трејлер за хорор филм

- Британија тукушто ја напушти ЕУ.  - Што?! Зошто? - Никој не знае. Тие едноставно... ја напуштија.  Нема ни потреба да објаснуваме - едноставно, интернет веќе одамна се сложи...

Тито ја однесе НАСА на Месечината? (трејлер)

Во март 1961 година, Југославија им ја продаде својата тајна вселенска програма на САД. Два месеца подоцна, Кенеди најави дека САД ќе одат на...

Loving Vincent: Првиот целосно насликан анимиран филм во историјата (трејлер)

BreakThru Films и Trademark Films (и двете се студија наградени со Оскар) објавија трејлер за претстојниот филм Loving Vincent, првата долгометражна анимација што е...

Погледнете го трејлерот за филмот „50 Shades Darker“

Излезе трејлерот за второто продолжение на трилогијата кое се вика „50 Shades Darker. “ Во продолжението остануваат да глумат истите глумци од првиот дел, Дакота...

Anno 2205 – трејлер

Станува збор за трејлерот на Казу за новата игра на Убисофт - Анно 2205. Дечките ја освелија темната страна на месечината.

Музички филм за филмот од Коенови

Музичка комедија, во режија на браќата Коен? Може да звучи како шега, имајќи го во предвид искуството на режисерско дуо Џоел и Итан со филмови...

Могли повторно на филмските платна

Дизни презентираше пакет филмови кои ќе излезат оваа година, но вниманието најмногу се задржа на „Книга за џунглата“. Ризикот е огромен кога се преработуваат...

Поради овој „детал“ обожавателките ќе чекаат редици во кината!

Чеви Чејс и Беверли ДиАнџело се појавуваат во новата верзија на филмот „Vocation“ од 1983 година. Сепак нешто сосема друго го прави овој филм...

Какво изненадување: Кралицата се соблече!

Оваа година ќе наполни половина век, но британската актерка и понатаму изгледа како вистинска бомба! Серијата „The Royals“ ги следи измислените авантури на кралското семејство...

Тед се враќа на екраните со втор дел

Мечето Тед се враќа на големиот екран во јуни со продолжение на истоимениот комичен филм. Авантурите на циничната кадифена играчка со непоправлив хумор и човечка...

Забрането за помлади од 18! Најсексапилниот трејлер за вашиот омилен филм

Се наближува свети Валентин познат како Денот на вљубените, а ако сте планирале да го изненадите својот партнер, можеби ова е најдобар подарок за...

Погледнете го вториот трејлер за „50 нијанси сива“

Продуцентската куќа „Universal Pictures“ го објави и вториот трејлер за големо очекуваниот филм „50 нијанси сива“. Филмот е во режија на британката Сем Тејлор-Џонсон, а...

На почетокот беа само едноклеточни жолти организми- Но, не повеќе! (ВИДЕО)

Објавен е првиот трејлер од филмот со необичните суштества со карактеристичен хумор и животен стил. Минионите го започнаа своето патување како едноклеточни жолти организми. Еволуирале...

Објавен е првиот целосен трејлер за „The Hunger Games: Mockingjay –...

Конечно пристигна целосниот трејлер за „The Hunger Games: Mockingjay - Part 1“, чија што премиера ќе се случи на  21.ноември годинава. Покрај Ценифер  Лоренс и...

Новата игра World of Warcraft официјално ќе биде пуштена на 13ти...

На специјалниот настан во Лос Анџелес Blizzard Entertainment го претставија новиот трејлер на играта World of Warcraft – Warlords of Draenor. Последната верзија на бестселерот ќе...