Таг: реално шоу

И тоа дочекавме: Дозволено крв и насилство во риалити шоу

По сé изгледа, конечно ќе дочекаме да видиме луѓе како умираат во реално шоу на телевизија. Не дека го чекавме, ама со оглед на тоа...

Реално шоу поважно од образование

Кортни Кардашијан е единствената сестра која има факултетска диплома,но изгледа, дека образованието не е на прво место кога се работи за нејзините деца.  Според странски медиуми,...

Искрена Анабела: Во Фарма влегов бидејќи ми беа потребни пари

Популарната пејачка поради влегувањето во реалното шоу се најде на мета на критичарите, но таа за тоа не се грижи. Анабела Атијас отворено зборува за...

Никој не го очекуваше ова – фатени во непријатен момент!

Ако се суди според најновата фотографија на Инстаграм Крис Џенер, таа и младата Џенифер Лоренс се нови најдобри пријателки. Џенифер Лоренс пред неколку дена наполни...

„Селфи“ на погреб: Старлетата ја искористи секоја можност за сликање на...

Џеки Сигел ја шокираше јавноста која со насмевка на лицето ја сликаше комеморацијата на својата ќерка, која имала само 18 години кога починала. Ѕвездата на...

Прво се бакнувале, па се соблекле: Британските старлети не се срамат...

Кајли Морис и Мелиса Ривс во јавноста станаа познати кога се пријавиле за реалното шоу „Ex on the beach“, кое се снимало во Велика...

Само за +18: Скандал во Србија поради реално шоу!

На реалните емисии не им паѓа популарноста, но влијанието на публиката е доста загрижувачкa. Српското шоу „Парови“ предизвика големи контраверзии поради експлицитните сцени, а реагирал...

Вртоглава сума: Колку заработуваат Кардашијанки од реалното шоу?

Семејстото од новата сезона на популарното ТВ шоу заработува рекордни износи, а конечно е откриено кој и колку добива? Кардашијан потпишале договор од 100 милиони...

ПОДГОТВЕТЕ СЕ Ова се новите сестри Кардашијан

Надин, Алис и Фарах Абдел Азиз поради својот гламурозен начин на живот и чувство за мода се прогласени за либански одговор на сестрите Кардашијан....

Хрватката Клара целосно гола во германско реално шоу (+18)

„Би направила се, само да бидам на телевизија“, признава Клара Перко (28). За учество во шоуто „Адам ја бара Ева“ дала отказ во банка и...

Сега ѝ е доста: „Ме копира во сè! Мислам, ма ајде!“

Што и да направи, нејзината мајка ќе го направи истото. Таа позираше во бикини, направи топлес фото-сесија, оди на часови за танцување на шипка... Затоа...

Опра Винфри ја „исплеска“ Линдзи Лохан

Девојката која е постојано на рехабилитација поради проблеми со дргогата, налути некој што не треба- Опра Винфри! Линдзи Лохан документарно реално шоу за своето закрепнување...

Објавени претходно невидени секс сцени од реалити ѕвездата (+18)

Се сеќавате на Фара Абрахам? Се прослави во реалното шоу 'Teen Mom', а кој би можел да претпостави дека ќе тргне по овој пат...

Кристина Ковач на Емина: Мојот начин е директен, искрен и неоптеретен...

Судијката на реалното шоу "X faktor" Кристина Ковач, ја искористила приликата преку својот Фејсбук профил да ги расчисти настаните, кои се однесуваат на разни...

Един Џеко се сели на Сан Сиро

Екипата на Милан цврсто е решена во своите редови за новата сезона да го донесе босанскиот напаѓач Един Џеко. Откако ова лето останаа без Златан...