Таг: проститутки

Пациентите на проститутките

По дифолт, проститутките немаат привилегија да бираат клиенти, а и без тоа е тешко преку телефон или кратка средба да знаеш каков ќе биде...

Животот во бордел во Бангладеш

Порано годинава, фотографката Сандра Хојн отпатувала во Бангладеш, каде што поминала еден месец во и околу борделот Кандапара, фотографирајќи ги неговите жители. Овој бордел е еден...

Камионите на париските проститутки

Според Париската полиција, бројот на проститутките кои работат во Булоњската шума, драсично е зголемен во текот на изминативе пет години. Претставничка на групата што...

Италијанските проститутки ќе носат флуоросцентни елеци

Уличните проститутки во малото италијанско градче Спино д'Ада ќе мораат да носат флуоросцентни елеци, во спротивно ќе треба да плаќаат казни високи и до...

Сé повеќе жени плаќаат за машки проститутки

Најчеста клиентела, кога се во прашање машките ескорт придружници, се вработените жени помеѓу 30 и 40 година. Освен што плаќаат за страстни игри и...

За Волстрит и проститутките

Луѓето на Волстрит многу често користат услуги на проститутки. Ако се прашувате зошто овие богати мажи плаќаат за секс, тие ќе ви го цитираат...

„Огромни се, морав да купувам во продавници за проститутки“

Убавата актерка „без влакна на јазикот“ зборува за проблемите кои ги имала со- бујните гради. Софија Вергара, за многумина најсекси жена на светот, отворено зборува...

Оглас за работа: Бордел бара „тестер на проститутки“

Еден бордел во Берлин објави оглас за работа во кој бара „тестер на проститутки“. Се очекува среќниот кандидат индивидуално да го оценува квалитетот, чистотијата/хигиената...

Отишол во Мексико за да се убие, но она што го...

Две илјади долари потрошени за патување во Мексико, такси возење, удобна хотелска соба, прекумерно количество кокаин и неколку проститутки, успеаја да го спасат животот...

Сампан – најопасната секс услуга на светот

Груб секс, фетиши, необичности, бизарности... Се чини дека Јапонија предничи во секоја од овие сфери. Така, можеби и не е чудно што токму на...

Најбараните сексуални услуги од мажите (+18)

„Мажите не можат да ги споделат сите свои сексуални желби со своите половини“, велат сексуалните работнички.Во тој контекст тие откриваат кои се услугите кои...

Проститутките некогаш: Кралиците на ноќта на почетокот на 20. век

Иако многумина мислат дека знаеме се за најстариот занает на светот, фотографиите од старите генерации на кралиците на ноќта се секогаш интригантни.Вака изгледале овие...

Проститутки лансираат модна линија

Група проститутки од Рио де Жанеиро, Бразил, лансираа сопствен моден бренд што го нарекоа „Даспу“, пренесуваат локалните медиуми. Целта им е да си обезбедат редовни приходи...