Таг: постер

Неколку супер сај-фај постери од филмови од 50-тите и 60-тите

Robot Monster (1953) Forbidden Planet (1956) Attack of The 50 Ft. Woman (1958) The Amazing Colossal Man (1957) Invasion of The Saucer-Men (1957) War of the colossal beast (1958) Creature...

Објавен 9-тиот Скопјепостер конкурс: „Криза на идентитетот“

Плакарт – Здружението на графички дизајнери, го објави новиот 9ти Меѓународен студентски конкурс за плакат. Оваа година Советот на МСКП и Скопје постер фестивалот...

БАФТА 2016 – Супер филмски постери

Меѓу другото, требаше да се изготват и постери за 5-те номинации за најдобар филм. Еве како изгледаа тие! The Revenant Carol

Less is more!

Дизајнот на постерот е супер медиум да пренесете некакава порака. Си ја знаете публиката. Изберете ја пораката. Потрудете се да не користите премногу информации. Концептот...

Овој 55-инчен LG екран се лепи на ѕид како да е...

LG постојано изненадува со сé поимпресивни екрани, а овој не е исклучок. 55-инчниот OLED Панел е само 0.97 милиметри дебел, а може да се...

Билборд на точење

„Можеби најдобриот рекламен постер на светот“. Големиот билборд во Лондон, немаше да биде ништо посебно, ако во неговиот центар не беше монтирана мала чешма....

ЗАБРАНЕТО: Премноги секси за да биде филмски постер

Позирање со пиштол во проѕирен бел фустан и убава жена е рецептот за филмскиот постер да влезе во забранетите „овошја“ дури и во САД. Имено,...

Филмот…Чиј што постер би сакале да го заборавите

Колку пати гледајќи во постерот на филмот сте ја уловиле суштината. Ова што следува е тоа, постери што кажуваат мноогу повеќе од потребното, па...

Прв постер за „Escape Plan“ со Сталоне и Шварценегер

Конечно излезе првиот постер за „Escape Plan“, акционен трилер во кој ќе ги гледаме легендарните Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне. Премиерата на филмот е закажана...

Логоа со скриена симболика: Дали забележувате што се крие на нив?

Компаниите смислуваат начини како да ги направат нивните логоа поинтересни и поразлични од конкуренцијата. Сѐ почесто гледаме рекламни постери на различни брендови на кои не...

Уникатен постер на кој можете да креирате музика

Ви го претставуваме Звучниот постер 1.0 креиран од холандската дизајнерска група „Trapped in Suburbia“. Ова уникатно уметничко дело има двојна намена. Освен што е...

Необични постери за борба против ракот

Можеби на прв поглед изгледаат детски, но овие минималистички постери имаат длабока смисла. Направени се како дел од кампања за борба против ракот, а...

30 одлични рекламни постери против пушењето

Добриот рекламен постер е една од најважните работи за успешна кампања. Затоа, компаниите ширум светот секојдневно се во потрага по креативни умови кои можат...

Нов постер за Iron Man 3

Како што Marvel ја започнува промотивната кампања за филмот, почнуваме да дознаваме се повеќе и повеќе детали за авантурите на Тони Старк. Откако непријателот (Бен...

Историјата на еден постер (видео)

Едноставна фраза напишана под круната на кралот Џорџ VI. Од неговото повторно откривање пред дванаесет години Keep Calm and Carry On постерот стана популарен...