Таг: отстранување

Фотошоп финта за отстранување на објекти и луѓе од фотографии, за...

Да речеме одиш на некоја туристичка локација и сакаш да ја сликаш, ама има многу луѓе и ти го попречуваат видикот. Има чаре, и...

Направена крема што евтино и безболно отстранува трајни тетоважи

Уште не можете да си ја простите смешната тетоважа што ја направивте кога не бевте баш најзрели? Нема проблем. Тетоважите се тема за која треба...

4 трикови за да ги отстраните гребаниците од дрвениот мебел

Гребаниците на дрвениот мебел, на подот или на вратите, се распространета појава со која се соочува речиси секоја куќа. Во повеќето случаи гребаниците можат...

Отстранување на непријатните мириси од пластичните садови

Употребата на пластичните садови во денешно време е секојдневна, но за жал, многупати се случува во нив да се задржи миризба од храна. Еве како...

Најчести грешки при отсранувањето на влакна

Дури и да мислите дека знаете сè за отстранување на влакната по телото, многу е веројатно да доживеете болки, поткожни влакна и др, без...

Kaко да ја отстраните фарбата за коса што не ви се...

Кога сакаат да го променат изгледот, жените најчесто започнуваат од фризурата. Иако сакаме да експериментираме, сепак се плашиме од неуспех. Но, доколку сте се одлучиле да...

Отстранување на шминката на сосема природен начин

Излезени сте - дотерани, нашминкани и си поминувате одлично, но пред да заспиете посегнувате кон средството за отстранување на шминка и сфаќате дека завршило. Не...

Отстранување на тетоважи – нов просперитетен бизнис

Отстранувањето на тетоважи е еден од бизнисите со најголем раст во САД, покажуваат податоците на IBISWorld. Приходите од индустријата се очекува да бидат во...

Оставете ги срамните влакна бидејќи голото е опасно

Депилацијата и отстранувањето на несаканите влакна од телото во денешно време е вообичаен начин на одржување на хигиената. Но, експертите предупредуваат дека отстранувањето на...

Руска медицина: Брзо отстранување на камен и песок во бубрег

Обичното просо е пристапно, едноставно и навистина чудесно средство за лечење на бубрезите.Многумина тврдат дека просото им помага да заборават на проблемите со бубрезите. Во...

Старечки флеки: Отстранување и первенција

  Сите сакаме  да сме  млади со здрави, силни, свежи и со мазна кожа, но за жал времето ги остава своите траги врз нас. Старечките...

Финти за отстранување на дамки

И денеска ќе ве почестиме со една статија за олеснување во домаќинството.Без оглед на тоа дали дамката се појавила на облеката, килимот  и мебелот,...

Чао целулит

Во денешно време речиси и да не постои  жена, која нема проблем со несаканиот целулит.Сепак, интересно е сознанието дека определените видови на храна треба...

Шест брзи начини да се отсрани мирисот од цигари

Пушењето во затворена просторија остава непријатен мирис кој останува долго на вашите алишта, завеси и мебел. За да се ослободите од мирисот предизвикан од...

Oтстранете ги дамките брзо и без детергент

Дамките на облеката и другите текстилни производи се вистинско проклетство за секоја домаќинка. Од методите за отстранување на различен тип дамки може да се...