Таг: нозе

ВИДЕО: Како да ги стоплиш зимските чевли

Краткиот одговор е - алуминиумска фолија, ама од онаа што летно време ја ставате на шофершајбната на автомобилот за да го штити од сонцето....

Кендал Џенер фатена во незгодна ситуација

Работата на познатите светски манекенски воопшто не е лесна. Тие за време на модните недели немаат време да се посветат на себе поради тоа...

Природна аптека: Домашни напитоци против отоци на нозете

Жештините предивикуваат отекување на нозете. Затоа, ви претставуваме рецепт за два домашни напитоци кои ќе ја спречат оваа последица. Доколку патувате или долго седите, ваквите...

Меша сода бикарбона со млеко за да создаде супер корисно решение

Летото е пред нашата врата па затоа е време да ги подготвите вашите стапала за омилените сандали! Оваа девојка има еден неверојатен трик со само две...

БЕЗ ГАЌИ Девојката на Хју Грант беше главна тема на Ролан...

Кога станува збор за настаните за кои се знае дека ќе бидат полни со многу познати личности, она на кое познатите водат сметка се...

Имаше вишок килограми, но Ана Николиќ е сега БОМБА!

Пејачката се пофали со линија која ја стекна за само неколку месеци. Иако неодамна имаше вишок килограми, пејачката со помош на својата мајка успеа да...

Само таа може нешто вакво- сите гледаа во нејзините нозе

Лошата девојка на која едноставно не ѝ е гајле што мислат другите за неа. Ријана е една од холивудските диви кои беа во првите редови...

Опасно краток мини фустан и стегнати нозе- Сите гледале во дивата!...

Бијонсе отсекогаш со задоволство ги истакнува своите позитивни страни, а кога имаш нешто добро тогаш покажи го тоа! Бијонсе беше специјален гостин на концертната вечер...

Визуелно издолжување на нозете во рамни обувки

Трендот што дизајнерите го најавија за претстојната сезона, ги поттисна високите потпетици во втор план. Откриваме, три едноставни и ефикасни трикови за визуелно издолжување на...

Постои ли поубава глетка од секси нозе во добри хулахопки?

Хулахопките отсекогаш биле симбол на елеганцијата, а новата компанија Миа Арси дава преглед на дизајнирани хулахопки кои секоја жена би ги посакала за себе...

Погодувате ли на која македонска водителка, се овие нозе?

Една од најпознатите водителки во ТВ етерот, реши да им ја честита новата година на фановите, покажувајќи ги своите совршени нозе. Погодивте ли која? Се...

Како изгледаат вашите стапала? Прстите на нозете „говорат“ за потеклото и...

Авторот на книгата „Да ги прочитаме своите стапала“, Џејн Шинан, тврди дека повеќе од сите научни факти, за откривање на нашето потекло и личност,...

Родителите ја напуштиле бидејќи се родила без нозе. Кога денес би...

Оваа девојка е родена без нозе, и тоа била причината поради која нејзините родители одлучиле да ја напуштат. Таа била посвоена од семејство кое...

Дали има некој подолги нозе од неа?

Убавицата Џиџи Хадид, која е дел од новиот Пирели календар, покажа зошто ја одбрале да позира пред нивните фотографи, покажувајќи ги своите „авионски“ долги...