Таг: нозе

Краткиот одговор е - алуминиумска фолија, ама од онаа што летно време ја ставате на шофершајбната на автомобилот за да го штити од сонцето....

Работата на познатите светски манекенски воопшто не е лесна. Тие за време на модните недели немаат време да се посветат на себе поради тоа...

Жештините предивикуваат отекување на нозете. Затоа, ви претставуваме рецепт за два домашни напитоци кои ќе ја спречат оваа последица. Доколку патувате или долго седите, ваквите...

Летото е пред нашата врата па затоа е време да ги подготвите вашите стапала за омилените сандали! Оваа девојка има еден неверојатен трик со само две...

Кога станува збор за настаните за кои се знае дека ќе бидат полни со многу познати личности, она на кое познатите водат сметка се...

Пејачката се пофали со линија која ја стекна за само неколку месеци. Иако неодамна имаше вишок килограми, пејачката со помош на својата мајка успеа да...

Лошата девојка на која едноставно не ѝ е гајле што мислат другите за неа. Ријана е една од холивудските диви кои беа во првите редови...

Бијонсе отсекогаш со задоволство ги истакнува своите позитивни страни, а кога имаш нешто добро тогаш покажи го тоа!Бијонсе беше специјален гостин на концертната вечер...

Трендот што дизајнерите го најавија за претстојната сезона, ги поттисна високите потпетици во втор план.Откриваме, три едноставни и ефикасни трикови за визуелно издолжување на...

Хулахопките отсекогаш биле симбол на елеганцијата, а новата компанија Миа Арси дава преглед на дизајнирани хулахопки кои секоја жена би ги посакала за себе...

Една од најпознатите водителки во ТВ етерот, реши да им ја честита новата година на фановите, покажувајќи ги своите совршени нозе.Погодивте ли која? Се...

Авторот на книгата „Да ги прочитаме своите стапала“, Џејн Шинан, тврди дека повеќе од сите научни факти, за откривање на нашето потекло и личност,...

Оваа девојка е родена без нозе, и тоа била причината поради која нејзините родители одлучиле да ја напуштат. Таа била посвоена од семејство кое...

Убавицата Џиџи Хадид, која е дел од новиот Пирели календар, покажа зошто ја одбрале да позира пред нивните фотографи, покажувајќи ги своите „авионски“ долги...