Таг: нова година

Французите си ги препродаваат божикните подароци на интернет

Сé почесто Французите си ги препродаваат добиените божикни подароци кои не им се допаѓаат - покажуваат податоците на интернет продавниците, кои до средината на јануари...

Неколку нешта што се случуваат во божикните филмови, а немаат врска...

Камо да беа Нова година и Божик како на филмовите, ама не се... Еве што сé се случува во божикните и новогодишни филмови, а...

Поентузијаст и од Дедо Мраз: Дома има накитено 114 новогодишни елки

Дедо Мраз до толку ја сака Нова година, што една вечер ги дарува сите деца на светот. Томас Џеромин толку ја сака Нова година,...

Добра вест: Можете да ја дочекате 2017-та двапати. Лоша вест: Скапо...

Ако сте од тие што Нова Година сакаат да ја дочекаат „лабаво“, со некое филмче, шампањ и убава дремка под ќебе, ова патување не е...

Дочекајте ја Новата 2017-та година во хотел Калин во Лазарополе

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА!!! Дочекајте ја Новата 2017 Година во хотел Калин во прекрасното Лазарополе, по неверојатна цена од 140 евра за двајца. Во цената се вклучени 3...

Боливија: Среќна нова 5524-та

За време на прославата на Новата година на Ајмарите (староседелски народ во Јужна Америка) на 21 јуни, претседалот Ево Моралес предложи неговата земја да...

Празниците завршија. И сега?

Додека си честитавме и си делевме подароци и додека уживавме во нашите топли домови со семејствата за време на празниците, некои други семејства ги...

Новогодишните прослави од светот низ фотографии

Мала колекција од нашите фаворити од новогодишните прослави од сите страни на светот. Мексико Сити, МЕКСИКО: Огномет над „споменикот на независноста“ - Angel de la...

Како Тито си проаѓал за Нова година?

Откако знам за себе, уште од бивша Југославија, па сè до денешна ни суверена независна Македонија, Нова година е денот Д кога се во...

Легендата за најголемиот натпревар во историјата на фудбалот

Во духот на претстојните Нова Година и Божиќ, денес ќе ви ја понудиме легендата која нема да ве остави рамнодушни и во која главните ликови...

Доделени наградите: Еве кои се најубаво украсени објекти во Скопје

Традиционално град Скопје ги наградува најдобро украсените објекти во духот на празниците. Наградените добија 10.000 денари од градот и ослободување од плаќање во ЕВН за...

Путин забрани новогодишна прослава на плоштадот во Москва

Годинава полицијата нема да дозволи никому прослава на плоштадот по означувањето на полноќ, соопшти Алексеј Мајоров, шеф на безбедносната служба во Москва. Црвениот проштад во...

Германија ги засилува мерките за безбедност пред Нова година

Германската полиција ги зајакна мерките за безбедност во земјата по предупредувањата од страна на австриските колеги за тоа дека во периодот на зимските празници...

Стајлинг за по забави

Празниците се приближуваат, а согласно со тоа се зголемуваат и поводите кај девојките да излезат дотерани и убави и да си купат нешто посвечено. Меѓу...

Прва Нова

Галерија од новороденчиња подготвени за пречек.