Таг: метро

Пар детали што можеби не сте ги забележале на лентата за...

Ако користиш лента за мерење (по дома позната како метро) само повремено, како сите обични смртници, има добри шанси дека или не си ги забележал ситните...

Сабајлево во Јапонија

Можете секој ден да си ја пуштате снимкава и насловот пак ќе биде релевантен, зашто ова во Јапонија е секојдневие, особено во часовите кога...

Патниците во метрото како слики од 16-ти век

Во лондонското метро ќе најдете секакви луѓе, ама не и луѓе од 16-ти век. Ама Мат Крабтри така ги фотографира. Сé што прави, прави...

Зошто јапонските деца патуваат сами а.к.а. зошто Јапонците ќе ги биде...

Мали деца, сами, без родителски надзор, се честа глетка во јапонскиот јавен транспорт. Јапонците често ги праќаат своите деца надвор во светот, и тоа на...

Смеењето е заразно :D

Женава си прочита нешто на мобилниот и почна да се смее. По неа почна и тетката од карши. За кратко, цело метро се смее...

Хорор скриена камера: Овие луѓе веќе никогаш нема да го искористат...

Колку страшни скриени камери видовте во изминатата година? Доколку мислевте дека веќе ништо не може да ве изненади, грешите, затоа што ова е дефинитивно...

Еве зошто дамите го обожаваат Киано Ривс (Видео)

Без разлика на тоа дали ви се допаѓаат неговите актерски вештини или не, Киано Ривс плени со својата скромност и совршени манири. Главниот актер од...

Повеќе од портрет: Фотограф со години евидентирал една појава во метро

Холандскиот фотограф Реиниер Геритсен, кој поминал 13 недели во текот на три години во метро во Њујорк, забележал интересна серија на луѓе кои задлабочени...

Позитивно видео: Се појави со нејзиното розево палтенце и им го...

Ова мало и симпатично девојче со својата ведра и разиграна појава успеа да им разбуди насмевка на лицата на сите присутни кои чекаа метро...

Познати ѕвезди кои се возат со метро

Дури и најгламурозните холивудски ѕвезди некогаш беа само обични луѓе од „средната“ класа. Така, водејќи се од овој факт, не е никакво чудо што и...

Секој би се измерил после ова

Земете го метрото во рака и дознајте колку ќе живеете. Имено, жената висока 1.60 метри би требало да има обем на половината од 80 сантиметри....

Бродвејски изведувачи ја пеат „Кругот на животот“ во њујоршко метро

Погледнете како бродвејски изведувачи ги изненадуваат патниците во њујоршкото метро пеејќи ја една од најубавате песни од долгометражниот цртан филм на Волт Дизни, „Кралот...

Среќа во несреќа: Ја прегазиле три воза, го повредила само рамото

Иркињата Мери Дауни (22), која живее во Њујорк, паднала на шините во подземната станица на Тајмс Сквер, но сепак успеала да преживее здобивајќи се...

Чудни глетки во метро

Во метроата ширум светот се среќаваат секакви глетки... Од чудни до морбидни. Доста често можете да видите мажи, кои се облекуваат како жени. Дури и луѓе маскирани...

Места што не треба да ги посетите: Метро во Сао Паоло,...

Има и полошо од гужвите во скопските автобуси. На пример, гужвите во метрото на бразилскиот град Сао Паоло. Видеото е снимено непосредно по протестите на...