Таг: лента

Ако користиш лента за мерење (по дома позната како метро) само повремено, како сите обични смртници, има добри шанси дека или не си ги забележал ситните...

Пред нас се новогодишните празници, а тоа значи дека е дојдено време да се потсетите на вашите декоративни вештини. Сите знаеме дека за многу луѓе...

Кога сакаш да докажеш дека не си више мал.

Познати се многу „незгоди“ со фустаните и деколињата на славните актерки, но ова ретко се гледа. Ешли Џад минатата ноќ блесна во провокативен фустан на...

Имате кратка коса (коса до раменици) и не знаете како да ја подигнете, а тоа да не биде класично опавче? Доколку сакате елегантна и романтична...

Рубриките „Направи сам“, нудат одлични начини да создадете  различни нешта сами во домот, со помош на интернет упатство.Денеска ќе ви покажеме како да направите...

По Ким и мајка и Крис се наоѓа во слична ситуација. Ќе се открие ли нејзиното порно видео?Пред речиси седум години Ким Кардашиан имаше...

Micaela Schaefer позирала пред постерот за Берлинскиот филмски фестивал.Дали сте слушнале за германската манекенка Микаела? После овие фотографии сигурно ќе ја запомните.Манекенката позирала речиси...

Ви нудиме една одлична  фризура која не бара многу време, а  за сметка на тоа е страшно ефективна  и убава. Без разлика од должината...

Соодветниот  избор на ленти за коса, може да привлече внимание и да ве направи интересни, а во исто време да ви го олесни и...

Ако гледавте кој било од олимписките настани на тукушто завршените Игри во Лондон, сигурно забележавте бројни спортисти излепени со разнобојни ленти. Која е нивната...

Често се случува некое видео на YouTube да стане вирално и оној што е главна улога во него да биде ѕвезда некое време. Најчесто,...

Атрактивната водителка и Лото-девојка Сузана Манчиќ и нејзиниот свршеник - грчкиот бизнисмен Симеон Осомокос се во шок откако во јавноста се појави приватна снимка...