Таг: лента

Пар детали што можеби не сте ги забележале на лентата за...

Ако користиш лента за мерење (по дома позната како метро) само повремено, како сите обични смртници, има добри шанси дека или не си ги забележал ситните...

Зема сина лента и ја мота околу вилушка – погледнете зошто

Пред нас се новогодишните празници, а тоа значи дека е дојдено време да се потсетите на вашите декоративни вештини. Сите знаеме дека за многу луѓе...

Мал питбул и се намерачил на лентата за трчање

Кога сакаш да докажеш дека не си више мал.

Деколте кое открива и повеќе од потребното

Познати се многу „незгоди“ со фустаните и деколињата на славните актерки, но ова ретко се гледа. Ешли Џад минатата ноќ блесна во провокативен фустан на...

Кратка коса собрана со помош на лента

Имате кратка коса (коса до раменици) и не знаете како да ја подигнете, а тоа да не биде класично опавче? Доколку сакате елегантна и романтична...

Лента за коса од стара маичка

Рубриките „Направи сам“, нудат одлични начини да создадете  различни нешта сами во домот, со помош на интернет упатство.Денеска ќе ви покажеме како да направите...

Каква мајка, таква ќерка: Секс видео од мајката на Кардашиан?

По Ким и мајка и Крис се наоѓа во слична ситуација. Ќе се открие ли нејзиното порно видео? Пред речиси седум години Ким Кардашиан имаше...

Позирала на улица само со лента на градите

Micaela Schaefer позирала пред постерот за Берлинскиот филмски фестивал. Дали сте слушнале за германската манекенка Микаела? После овие фотографии сигурно ќе ја запомните. Манекенката позирала речиси...

Гламурозни ленти во косата

Ви нудиме една одлична  фризура која не бара многу време, а  за сметка на тоа е страшно ефективна  и убава. Без разлика од должината...

Тренди летни украси за коса

Соодветниот  избор на ленти за коса, може да привлече внимание и да ве направи интересни, а во исто време да ви го олесни и...

Олимписката лента Kinesio – фунцкионира ли и дали треба да се...

Ако гледавте кој било од олимписките настани на тукушто завршените Игри во Лондон, сигурно забележавте бројни спортисти излепени со разнобојни ленти. Која е нивната...

Трон анимација со самолепливи ленти (видео)

Често се случува некое видео на YouTube да стане вирално и оној што е главна улога во него да биде ѕвезда некое време. Најчесто,...

Ново порно на Сузана Манчиќ

Атрактивната водителка и Лото-девојка Сузана Манчиќ и нејзиниот свршеник - грчкиот бизнисмен Симеон Осомокос се во шок откако во јавноста се појави приватна снимка...