Таг: краток

Danny Boy: Краток филм за тоа да се биде нормален меѓу...

Ако застануваш и погледнуваш околу себе и ништо не ти е јасно, од сам старт ќе знаеш дека филмчево ти е другар.

Connected: Краток научно-фантастичен филм со Памела Андерсон

Фановите на пост-човештвото и трансхуманизмот ветуваат нешта што истовремено звучат и премногу добро за да бидат вистинити, а и премногу страшно - вечен живот,...

Краток филм на Кишловски за љубовта

Кристоф Кишловски е полски филмски режисер, сценарист и продуцент. Негови најзначајни филмови се Декалогот од 1989, Двојниот живот на Вероника од 1991 и неговата славна...

Краток стрип за љубовта

Прекрасна приказна за соништата и разочарувањето, болката и исцелувањето, довербата и среќата ... Убава приказна за ризикот да се сака. ...

Најкраткиот фустан што Џеј Ло некогаш го облекла

Кога на 45 години имате нозе како Џенифер Лопез, ниту еден мини фустан не е доволно краток.Популарната латино дива Џенифер Лопез е се попривлечна,...

Погледнете го најдобриот краток анимиран филм од минатата година

Честитки до „Feast“- краткиот анимиран филм кој го доби Оскарот во истоимената категорија. Од режисерот Патрик Озборн (раководител на анимацијата на „Paperman“) е раскажана приказната...

Опасно краток мини фустан и стегнати нозе- Сите гледале во дивата!...

Бијонсе отсекогаш со задоволство ги истакнува своите позитивни страни, а кога имаш нешто добро тогаш покажи го тоа! Бијонсе беше специјален гостин на концертната вечер...

Диши: Прекрасено истражување за како дишеме склопено во краток филм

Во текот на изминатите неколку години продуцентскиот тим на The Mercadantes (порано познати како Everynone) создадоа легендарна репутација за нивниот уникатен бренд од збирка...

Mисла на денот: Животот е краток?

Луѓето велат дека животот е краток и дека никој не знае дали утре ќе го удри автобус, па затоа треба да живееме на начин,...

Кога имате вакви нозе, аксесоар воопшто не ви е потребен

Пејачката Никол Шерцингер веќе со години важи за една од најзгодните жени во шоу-бизнисот, а потоа редовно докажува дека со причина ја носи таа...

Краток хорор филм од кој ќе ви полазат морници во само...

Не заборавајте да проверите под креветот... Погледнете го морничавиот краток филм „Tuck Me In“, кој победи на интернационалниот Едно-минутен филм фестивал на 14 октомври 2014...

„Варијации на тема“ – женска самодоверба

Еве како женската самодоверба варира во текот на животот. Дали сум доволно убава? Дали сум секси? Дали сум претерала со краткото здолниште? Зошто никој не...

Анти-расистички краток филм „Џафар“

Ова расистичко семество добива изненадување и важна животна лекција во канцеларијата на докторот. Овој анти-расистички краток филм од Ненси Специоти, започнува во чекалната на болницата....

Краток филм за војната и луѓето

Овој прекрасен краток филм на Нина Палеј веројатно е најавтентичната анимација што некогаш сме ја виделе.  This Land Is Mine („Оваа земја е моја")  е...