Таг: кама сутра

Кама Сутра е мало дете за овој советски еротски буквар од...

Кој вели дека животот во Советскиот Сојуз бил досаден? Додека ние сме се воодушевувале на Кама Сутра, тие си имале свој сопствен еротски учебник. Во...

Кама Сутра? Абе ајде

Парови ги испробаа позите од прочуената книга - резултатот е пресмешен. Сите знаеме што претставува книгата „Кама сутра“. Безброј различни сексуални пози кои се толку...

Море каква Кама Сутра: Погледнете го овој Советски еротски буквар од...

Кој вели дека животот во Советскиот Сојуз бил досаден? Додека ние сме се воодушевувале на Кама Сутра, тие си имале свој сопствен еротски учебник. Во...

3 Кама Сутра пози со кои не можете да погрешите

Кама Сутра е древна индиска книга од санскритската литература на тема ероткса љубов. Автор на книгата, хиндустичкиот филозоф Маланага Ватсјајана не ја напишал во форма...

Анимирана Кама Сутра азбука (+18)

Во 2011 година „Penguin Books“ и дадоа задолжение на француската илустраторка Малика Фавре да ја илустрира насловната страница за Кама Сутра. Но, наместо да...

Пар испробал 365 пози од Кама сутра за 3 месеци (+18)

Емили Хајле тврди дека ги  испробала сите 365 опишани во Кама сутра  со своето момче Крис Елтеринхам, пишува Дејли меил. Двајцата излегувале две години,...

Источни секс специјалитети

Ако употребите некои од овие источни секс специјалитети, вашиот партнер ќе ви биде вечно благодарен. Jen-mo Ова е техника која ќе му овозможи на вашиот партнер...

Rollerman:Екстремно ролање (видео)

Французинот Жан-Ивс Блонде првпат го состави пластичното одело во 1994 кога беше само студент на дизајнерската школа во Париз. Овој пронајдок овозможува и брзини до 90км/ч...