Таг: интервју

Дејвид Боуви во интервју од 1999-та: Интернетот е вонземјанин на Земјата

Во 1999 година, Дејвид Боуви даваше интервју за БиБиСи. Рече дека ако бил дете од 90-тите, немало да стане поп-ѕвезда, туку најверојатно опседнат со...

Хилари Клинтон во незгодно интервју кај Зек Галифанакис (видео)

Ако досега немате гледано „Between Two Ferns“, тоа е емисија на комичарот што сигурно го знаете - Зек Галифанакис, во која има интервјуа со познати...

Последното интервју на човекот што умираше

Ако немате силен стомак ич не читајте. Новинарскиот прилог почнува навидум вообичаено, со камион со искршена шофершајбна паркиран крај патот некаде во Ел Салвадор. Репортерката...

Муабети со Буковски

Во 1987 година, Чарлс Буковски (1920 - 1994) дава интервју за својот добар пријател Шон Пен, за магазинот Interview Magazine. Буковски како Буковски, одговара колку...

Најголемата грешка на телевизија во живо

И на најголемите им се случува да згрешат, ама вака - ретко. Пред десет години, на 8 мај 2006-та, новинарката Карен Боверман од британскиот телевизиски гигант Би-Би-Си...

Последното интервју со Хитлер

Само деноноќие пред самоубиството на Адолф Хитлер, швајцарскиот новинар Курт Шпејдел му поставил неколку интересни прашања. На крајот на април 1945 година извршниот секретар на...

Ел Чапо се сопна на Шон Пен

Сé започнува од едно „обично“ интервју за Шон Пен, некаде во мексиканската џунгла, опкружени од стотина вооружени чувари - токму тоа е мигот кога мексиканската...

Реакции после контроверзното интервју со Кјубрик

Дали Американците навистинаа слетаа на месечината? Вчера интернетот го сруши наводното последно интервју на режисерот Стенли Кјубрик, во кое тој пред 15 години, само три...

„Игра на тронови“ правена по примерот на Југославија, Македонија е Дорн

Светски популарната серија снимена по серијалот книги идејно се темели на Југославија. Писателот Џорџ Р.Р. Мартин во интервју  откри од каде му е инспирацијата за...

Натали Башоски: Секој човек има свој филм

Натали Башоски е 20 годишна  Холанѓанка која израснала во Пештани. Таа во моментов студира филмска режија во Њујорк и како што самата раскажува опседната е...

Цеца Ражнатовиќ горда на својата ќерка: Костадин е добро момче!

Светлана Цеца Ражнатовиќ заедно со нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ дадоа заедничко интервју за најновиот број на магазинот Hello!. Тие открија многу детали од приватниот...

Ријана си ја отвори душата: Уште мислам на Крис

Во ноемвриското издание на магазинот Vanity Fair, убавицата од Барбадос, Ријана, откри многу работи од приватниот живот. „Иако луѓето мислат дека сум дива и незаинтересирана,...

Го праша како му е првиот ден во школо… Не требаше

Сета вистина за првиот училишен ден собрана во едно преслатко и пресмешно видео.   ТВ репортер: Ендрју, дали си возбуден што ќе одиш во училиште? Ендрју: Дааа! ТВ...

Зошто нема женски Миниони?

Колку и да гледате во купот преслатки Миниони, нема да најдете ниту едно женско. Или не постојат, или ќе ги видиме во некое следно...