Таг: хрватска

Беше тоа далечната 1992 година, поточно вечерта во 10 часот на 3ти Октомври кога беше емитувана првата емисија „Ноќна мора“ на Жељко Малнар. Самиот Малнар...

Приведуваат еден од навивачите на Хрватска кој e дел од навивачката група Торцида. Во моментот кога полицијата го изнесува надвор од толпата, улетуваат БББ...

Се надеваме дека нема да си дозволиме да ја повториме грешката од Катар, кога имавме одлично прво полувреме против далеку посилна Хрватска од оваа...

Панамскиот весник „Критика“, објави текст во кој напиша дека претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ привлекува погледи каде и да се појави, само што...

Жителите на Загреб од денеска со само еден клик ќе можат да повикаат возило кое ќе ги однесе до саканата дестинација. Познатиот Такси сервис Uber...

Од денеска, во Хрватска може да се користи индиска марихуана за медицински цели бидејќи стапува на сила правилникот на Министерството за здравство кое допушта...

Србија после полноќ започна да применува контрамерки против Хрватска и полицијата нема да дозволи во Србија преку било кој граничен премин да поминат товарни...

Најдобрата работа во Хрватска, ако не и во светот, се состои од... седење под сенка и гледање во трева. Ја доби Зоран Станко од...

Хрватската пејачка Нина Бадриќ често е споредувана со славната Џенифер Лопез. Фотографијата која пејачката Нина Бадриќ ја објави на Инстаграм предизвика лавина од коментари со...

Додека таа жешките летни денови ги поминува на хрватскиот брег, таткото на нејзиниот дечко Игор, фолк пејачот Кеба, на новинарите се довери дека се...

Хрватската пејачка објави нов спот во кој го покажува својот задник повеќе пати од Џенифер Лопез. Доколку мислевте дека Јелена Розга нема доволно храброст да...

Тоа е чиста повреда на приватноста, спротивна на неколку закони. Овде станува збот за материјали пуштени во јавноста, кои не смееле да излезат, вели...

Многумина велат дека оној кој умее да ја испее врвно „Зајди зајди“, може да се нарече себе си пејач.Заклучно со тоа, ако нашата тажна...

Дваесет и пет годишниот Леоне Павлашијан од Загреб, настапи на аудициите на шоуто создавајќи сосема изненадувачки настап, проследен со голема трансформација.Тој направи спектакал трансформирајќи...

Македонија загуби во вчерашниот дуел со Хрватска, кој беше одлучувачки за позицијата во групата на Светското ракометно првенство во Катар.Да погледнеме што велат ракометарите...