Таг: хорор

Ако 2016-та беше трејлер за хорор филм

- Британија тукушто ја напушти ЕУ.  - Што?! Зошто? - Никој не знае. Тие едноставно... ја напуштија.  Нема ни потреба да објаснуваме - едноставно, интернет веќе одамна се сложи...

9 лоши хорор филмови со одличен дизајн на чудовишта

Добро дизајнирано чудовиште може да го спаси било кој хорор филм, макар имал и траги-комично лошо сценарио или режија. Овие во продолжение се баш...

“Самоубиствената шума” e пострашна од хорор филм

Локалните велат дека три типа на луѓе минуваат оттука: туристи, случајни минувачи и такви кои не планираат да се вратат. Постојат знаци насекаде кои ги...

Страшните филмови навистина ја “замрзнуваат” крвта

Крвна анализа на волонтери за време на гледање на хорор филмови потврдилa дека стравот навистина ја зголемува концентрацијата на материи во организмот, кои ja...

Dismaland – семејниот парк, што би го вознемирил секое дете

Најпопуларниот современ уметник во Велика Британија - Банкси, отвори нова изложба, наречена Dismaland која тој ја опишува како „семеен тематски парк, несоодветен за деца“. Создаден...

Хорор во Холивуд: Внуката на Морган Фримен избодена до смрт

Славниот актер е во шок, поради големата семејна трагедија. Едина Хајнс (33), внука на Морган Фримен, била убиена на свиреп начин во Њујорк, а како...

Е вака се гледа “Ајкула” на Стивен Спилберг

Вистинските фанови на хоророт никогаш нема да се изморат од култниот „Ајкула“ (Jaws). А за да го подобрат соживувањето, постојано смислуваат нови, пострашни начини...

Тие беа вистински кошмари: Погледнете ги лицата кои се кријат зад...

Мајкл од „Ноќ на вештерките“, кловнот од сагата на Стивен Кинг „It“, Фреди Кругер и Ледерфејс се меѓу настрашните хорор ликови во историјата на...

Хорор скриена камера: Овие луѓе веќе никогаш нема да го искористат...

Колку страшни скриени камери видовте во изминатата година? Доколку мислевте дека веќе ништо не може да ве изненади, грешите, затоа што ова е дефинитивно...

Хорор Телетабиси

После гледањето на оваа снимка, Телетабисите сигурно нема да ги гледате со исти очи. Кој би рекол дека овие весели јунаци од детската серија можат...

Хорор туризам: Ова се најстрашните острови на светот

Не само што се чудни, овие острови кријат бројни мистерии и хорор приказни, поради што привлекуваат туристи ширум светот. Остров на куклите Овој остров сред езерото...

Прва класа или првокласен хорор во авион на Бритиш Ервејс? (видео)

Еден патник во прва класа во Бритиш Ервејс бил непријатно изненаден кога седнал на своето место, за кое патем платил доста солидна цифра. „Гребаници, нечистотија,...

Новогодишен хорор: Им влета огномет во соба! (видео)

Сите сакаат огномет. Ама ова видео ќе ве потсети дека огнометот може да биде опасен, и тоа опасен до размери што никогаш не сте...

Локации низ светот, пострашни од хорор филм

Овие страшни места се многу пострашни од кој и да е хорор филм. Ако сте љубители на хорор филмот или се истражувачи на страшни локалитети,...