Таг: финта

Фотошоп финта за отстранување на објекти и луѓе од фотографии, за...

Да речеме одиш на некоја туристичка локација и сакаш да ја сликаш, ама има многу луѓе и ти го попречуваат видикот. Има чаре, и...

Со раце не се јаде, ама се множи

Најлесниот начин за сметање без дигитрон.

Како да сокриеме папка

Имате папки во компјутерот и не сакате никој што ќе седне после вас да ги види? Постои начин да ги скриете со финта. На прво...

Фифа во живо!

Оние кои се заразени со ФИФА и ПЕС знаат! #FIFA in real life? ? #Golazo A video posted by Football •...

Гуглање со финта

Едвај има интернет корисник кој не користи Google. Секој знае како да пребарува, но не сите се свесни за некои скриени трикови на сајтот....

Шминкање со финта

Девојки, сигурни сме дека ќе ви се допаднат и ќе посакате да ги научите овие трикови. Со нив шминкањето ќе биде многу поедноставно, а ефектот...

Дали знаете што се случува ако обратно го внесете пинот на...

Во напис со неколку корисни информации наидовме на оваа фора, која сигурно малкумина ја знаат. 95% од луѓето не ги знаат овие информации , а...

Кратка финта за сосема безболно вадење на трнче

На сите ни се случило да се соочиме со трнче во прстот, на раката или ногата. За среќа, има лесен и безболен начин за справување:...

Фората на Мајкл Џексон

Тој ќе остане познат како еден од најдобрите танчери на сите времиња. Мајкл Џексон им пркосеше на сите закони на гравитацијата и општеството. Но, за...

Вентилатор-финта за спас во летните ноќни горештини

Ноќите се спарни, тешко е за спиење, а се што имате е вентилатор... Чаре? Читајте во продолжение. Вентилаторот не е најефтиното решение за разладување, но...

Спакувајте ја вашата торба со „финта“

Постојат многу начини да спакувате облека во вашиот куфер, но некои методи одат и подалеку од тоа. Еден од нив е таканаречениот „Clown car...

10 најкорисни чворови

Сигурно некој ќе се запраша зошто би објавиле напис за врзување на чворови во ова модерно време? Можеби затоа што од вас сакаме да...

Екстрактирајте ја вашата ДНК

Нема многу да коментираме, но ова е дефинитивно едно од најоткачените упатства што сме ги објавиле @365.com.mk. Прочитајте како во кратки чекори да си...

Одлична реклама за 3M сигурносно стакло

Ова е фотографија од City Light поставени во Ванкувер, Канада. Инаку се рекламира сигурносно стакло на производителот 3M. Фората е како знаете и умеете,...