Таг: чевли

ВИДЕО: Како да ги стоплиш зимските чевли

Краткиот одговор е - алуминиумска фолија, ама од онаа што летно време ја ставате на шофершајбната на автомобилот за да го штити од сонцето....

Скапи „италијански“ чевли – евтини Македонци и Албанци

Деталната истрага врз европската индустрија за чевли вроди со скандал. Се покажува дека милиони и милиони Британци се натерани да веруваат дека скапите чевли што...

Околу навиката гостите да ги соблекуваат чевлите

Одиме на гости. Вечера со пријателите. Се собравме четири пара и уште понекоја сé уште самостојна единица, па зборуваме за друштво од околу единаесет -...

Кој број носиш? Сеедно

Каролин Волеруд сака да заборавите кој број се чевлите што ги носите. Веројатно бројката и онака не е најпрецизното мерило за сложената анатомска структура...

Моите чевли

Внимавај што ќе посакаш, можеби ќе ти се исполни. Одличен краток филм од три минути што фрла поглед кон материјалното, среќата, желбите, очекувањата, незадоволството......

Пејачката не ги менува чевлите: Од 2011 секаде се појавува во...

Наташа Белвалац секогаш е облечена модерно, но сите се зафатија за тоа дека веќе со години секаде се појавува облечена во истите чевли. Високите потпетици...

Сека: Сакам да се фалам

Ја прекорија фолкерката дека не е соодветно да се фали што купила 11 пара чевли од познат бренд, а таа жестоко им одговори. „Постојано сликате...

Неколку причини да избегнувате апостолки

Летото е веднаш зад аголот, а вие сте на готовс да ги откачите чевлите и да ги пуштите стапалата да уживаат во вашите нови...

Живот на дрво: Отфрлил се, ги собул чевлите и сега само...

Метежот, стресот и стремежот кон полуксузни материјални добра понекогаш знае да биде навистина исцрпувачки.. Токму вака се чувствувал Мик Џорџ, кој одлучил дека повеќе...

За што се може да се искористи дезодорансот?

Дезодорансот служи пред сé за да ви помогне во борбата против лошите мириси, макар и на невообичаени места. Ама има и неколку други примени....

Како да ги проширите чевлите?

Купувате чевли, кои се ви малку тесни, но сепак го правите изборот поради тоа што едноставно се прекрасни. Непријатно ви е кога ги носите, но...

Измислија чевли што ја менуваат бојата

Латвиска компанија разви паметни чевли кои можат да ја променат бојата во зависност од опциите на сопственикот. Ова е можно благодарение на вградениот блутут...

Роналдо покажа дека знае да танцува

Кристијано Роналдо е еден од најдобрите фудбалери во светот. Носителот на „Златната топка“ покажа дека се снаоѓа доста добро и во танцот. Фудбалерот, кој неодамна се...

Голем чекор во „Мали“ чевли

Ведрана Панева - Мали е дизајнерка која создаде нова колекција на чевли, што го носи името Mali Shoes. Брендот е основан со нејзината партнерка Викторија....

10 задолжителни пара чевли за вработените жени

Изборот на чевли за работа е многу повеќе од истакнување на личниот стил - тоа е избор на изглед, кој испраќа соодветна порака. Вие...