Таг: був

Улична камера направи уникатна фотографија

Уличните камери, освен тоа што успеваат да ги фаќаат натрапниците, можат и да уловат одлични моменти на патот. Случајот со оваа фотографија е токму...

Був со карактер

Бувовите се многу интересени птици кои понекогаш прават гримаси што тотално наликуваат на човечки реакции. Изборот подоле е токму таков - галерија во која бувовите...

Најди був

Успеавте ли да ги пронајдете сите? Фотографот Вилаџер Џим сфатил дека бувовите се такви птици кои идеално знаат да се измаскираат во природата и често...

Чекал 10 месеци за да ја фати оваа глетка – и...

Го остварил сонот. Британскиот фотограф Рој Ример пред неколку дена објави фотографија, за која што слободно може да се каже дека се гледа еднаш во...

Опасен був – крадец на капи

Претставници на Орегон ги предупредуваат рекреативците и другите посетители на паркот да внимаваат на бувот кој им ги краде капите на луѓето. За еден месец...

Зевс е слеп був со ѕвезди во очите

Едно утро човек во Јужна Калифорнија излегол на терасата и се сопнал врз ранет був. Откако го однел на ветеринар, дознал дека овој був е...

Можете ли да ги пронајдете бувовите на овие фотографии?

Дали ја знаете симболиката на бувот? Тој е суштество со длабока мудрост и интелегенција многу поголема од на останатите птици. Бувовите исто така се познати...

Општа паника: Му влетал був во кујната (видео)

Можеби сте имале слично искуство, ама веројатно, во најлош случај, сте морале да се справите со лилјак. Ама со був?  Ќе паничините или ќе...

Kое ви е омилено животно и што говори за вашиот карактер?

Постои некоја тајна врска помеѓу животните и луѓето.Секој човек обично има некое омилено животно. На основа на тоа кое животно најмногу го сака , може...

Трендови: Маички со фотографски принтови од животни

Забавувајте се купувајќи маички со животински принтови! Бувовите и тигрите се секогаш популарни во модата, но можете да експериментирате и со мачиња, елени, лавови,...

Галење бувови (видео)

Дали деновите ви се исполнети со стрес? Направете мала пауза и одморете се со ова кусо видео од најслатките мали бувови на планетата....