Таг: анимиран

Danny Boy: Краток филм за тоа да се биде нормален меѓу...

Ако застануваш и погледнуваш околу себе и ништо не ти е јасно, од сам старт ќе знаеш дека филмчево ти е другар.

Гледајте го Piper – најновиот краткометражен анимиран на Pixar (цел филм)

Многумина велат дека ова е најдобриот анимиран на Pixar досега. Ако ништо друго, веројатно е најсwaткиот. Зборува за малата птица sandpiper, која учи да го надмине...

Вработениот

„Вработениот“ (El Empleo) е краток анимиран филм во продукција на Opusboi, и го следи секојдневниот живот на еден обичен службеник. Притоа поставува важни прашања, како тоа...

Краток анимиран филм за грдата Серенити и губењето на невиноста

Откако ќе го изгледате, можно е да протестирате дека филмов е за многу повеќе од губењето на невисноста. Имајте во предвид дека насловот е...

Кога смртта се заљуби во животот – анимиран

Кратко анимирано филмче што ќе ви прочепка по емоциите.

Салвадор Дали – анимиран

Малкумина ја знаат историјата на кратката анимација „Судбина“ на Дизни, изработена по рецепт на шпанскиот сликар Салвадор Дали. Проектот меѓу Дизни и Дали започнал...

Погледнете го најдобриот краток анимиран филм од минатата година

Честитки до „Feast“- краткиот анимиран филм кој го доби Оскарот во истоимената категорија. Од режисерот Патрик Озборн (раководител на анимацијата на „Paperman“) е раскажана приказната...

Адам и како почна сè

Во следните две анимирани минути, ќе имате можност да видите модерна и интересна верзија на Адам и почетокот од животот на земјата. Нормално, се...

Погледнете го новиот клип за новиот анимиран филм на Дизни: „Big...

Новиот клип ви покажува колку симпатичен е всушност Бајмакс, кој би можел да стане вашето ново омилено нешто. „Big Hero 6“ е искрена комедија- авантура...

Кинески анимиран филм што ќе го воодушеви светот

Премиерата на филмот „Господар Шијанг и шесте Кралства“ во Кина се очекува во 2016. година. Во ерата на анимирани блокбастери кои ги прават познатите продукциски...

Снежното кралство ги сруши сите рекорди

„Снежното кралство“ (Frozen) на Дизни стана анимираниот филм со најголема заработувачка во историјата, соопшти вчера стиудиото, откако овој музички филм заработи повеќе од милијарда...