Таг: 2016

Зошто толку луѓе тагуваат за познати што никогаш не ги сретнале?

Како тоа луѓето толку жалат за „ѕвездите“ кои никогаш не ги сретнале? И зошто тоа толку дојде до израз во 2016-та? Лани прашањава беа пооставени...

Ако 2016-та беше трејлер за хорор филм

- Британија тукушто ја напушти ЕУ.  - Што?! Зошто? - Никој не знае. Тие едноставно... ја напуштија.  Нема ни потреба да објаснуваме - едноставно, интернет веќе одамна се сложи...

Најдобрите моменти од НБА „Ол-стар“ натпреварот (видео)

65-от ревијален натпревар на најдобрите кошаркари од Истокот и Западот во најдробрата кошаркарска лига на светот заврши, а нé остави со низа нови рекорди....

Најочекуваните филмови за 2016 според книги

Нема збор, дека речиси сите книги се подобри од филмовите и ретко се случува да е обратно. Сепак треба да се согласиме дека филмовите...

Невестите на Badgley Mischka

Модната марка Badgley Mischka, зад која стојат Марк и Џејмс, ја претстави својата невестинска визија за сезоната пролет-лето 2016 година. Колекцијата на познатите американски дизајнери...

Што предвиде “Eкономист” за светот во 2016?

„Иднината не е како што била некогаш“, рекол Јоги Бера, и тоа сигурно важи и за ова издание -  вака светски познатиот весник "Eкономист" го...

Еротика наместо календар

Јануари е месецот во кој бројни списанија вадат календари за престојната година. Меѓу календарите најдолга традиција имаше оној на "Пирели" чии што разголени девојки...

Дрската и млада на Tom Ford

Млада, дрска, ослободена - така накратко може да се опише колекцијата на Том Форд (Tom Ford) за пролет - лето, 2016 година. Колекцијата на американскиот...

Што се менува од 1 јануари 2016 ширум светот?

Првиот ден од новата година не е само мамурлак, руска и кифлички и трезвената помисла дека си една година постар. Секоја нова година, еден...

Кои нови смартфони ќе бидат претставени на почетокот од 2016?

Од шести до деветти јануари ќе се одржи традиционално првиот годишен саем на електроника во Лас Вегас. Еве што може да очекуваат потрошувачите во...

Многу бои и необични дезени во новата колекција на Versace

Познатата италијанска модна куќа Versace ја претстави својата колекција за сезоната пролет-лето 2016 година на неделата на модата во Милано. Овој пат Версаче го става...

Топ пет 2016-трендови за фризура кои треба да се пробаат оваа...

Од шишки и пуштена коса како инспирација од 70-тите до неуредни плетенки, ги претставуваме најновите трендови за коса од Resort 2016 шоуто, кое ви...

Лимитирана колекција на Алберта Ферети за 2016 година

Алберта Ферети (Alberta Ferretti) претстави лимитирана колекција за сезоната пролет-лето 2016-та , којa таа самата скромно ja нарекува половична мода. Од моделите на италијанската дизајнерка...

Новата колекција невестински фустани на Zuhair Murad за 2016

Доколку наскоро ви претстои венчавка, веруваме дека новата колекција за пролет 2016 година на Зухаир Мурад (Zuhair Murad) ќе ве инспирира да изберете фустан...

Над 80 проценти од возилата во 2016, ќе бидат поврзани со...

Во моментов 20% од новите автомобили нудат пристап до интернет, но целта е во 2016 година оваа бројка да достигне 80%. Ова го соопшти...